Biznes i Finanse
Davos 2024. Ukrainie pomoże amerykański gigant
Google będzie dalej wspierał Ukrainę – to jedna z deklaracji, jaka padła podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Władze koncernu spotkały się z przedstawicielami rządu w Kijowie. Co zoferowała firma?
W trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos przedstawiciele ukraińskiego resortu cyfryzacji spotkali się z członkami zarządu Google, w tym wiceprezesem ds. międzynarodowych oraz polityki publicznej Karanem Bhatią.
Czytaj też
Google: Jesteśmy dumni
Zorganizowano okrągły stół, którego celem było zwrócenie uwagi obserwatorów na Ukrainę. Inicjatywa pozwoliła reprezentantom rządu w Kijowie zademonstrować innowacyjne podejście tego kraju do transformacji cyfrowej – czytamy w komunikacie Gabinetu Ministrów Ukrainy.
„Wspaniale móc znów spotkać się z wicepremierem Ukrainy Mychajło Fedorowem (…). Jesteśmy dumni, że możemy z nią (Ukrainą – red.) współpracować” – skomentował sprawę Karan Bahtia.
Wonderful to meet again with Ukraine's Deputy PM Mykhailo Fedorov, and host an industry roundtable with him at #GoogleHaus focused on Ukraine's digital transformation initiatives. Ukraine's leadership in govtech solutions, while also prosecuting the war, is simply remarkable, and… pic.twitter.com/EePlbfkmN1
— Karan Bhatia (@Karan_K_Bhatia) January 16, 2024
Czytaj też
Ukraina ma wsparcie Google
Jednak kluczowym efektem spotkania było ogłoszenie przez Google kontynuacji współpracy z Kijowem w obszarze cyberbezpieczeństwa. W tym roku koncern ma dostarczyć 5 tys. kluczy bezpieczeństwa dla urzędników państwowych tego kraju.
„To sygnał dalszego wsparcia i pomocy” – stwierdził wicepremier i minister transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow.
Czytaj też
Wieloletnia współpraca
Przedstawiciel rządu podkreślił, że Ukraina i technologiczny gigant od lat współpracują ze sobą. Google m.in. wspiera projekty resortu oraz angażuje się na rzecz ochrony infrastruktury IT, co okazało się niezwykle ważne w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.
„Wspólnie z Google uruchomiliśmy kursy z zakresu cyberbezpieczeństwa i technologii sztucznej inteligencji. Koncern wspiera również ukraińskie start-upy i wydaje 50 tys. licencji pakietu Workspace dla rządu” – wymienił w komunikacie Mychajło Fedorow.
Czytaj też
Google będzie szkolił Ukraińców.
Szkolenia prowadzone przez koncern mają być kontynuowane. Ich założeniem jest zbudowanie odpowiednich kompetencji, ale też podnoszenie świadomości i wiedzy urzędników oraz przedstawicieli rządu na temat nie tylko samych cyberzagrożeń, lecz również narzędzi dostarczanych przez Google. Firma chce, aby użytkownicy potrafili sprawnie wykorzystać potencjał dostarczanym ich rozwiązań.
Czytaj też
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany