Reklama

Biznes i Finanse

Cyberatak na właściciela browarów. W jego portfolio takie marki jak Lech czy Tyskie

fot. RJA1988 / pixabay
fot. RJA1988 / pixabay

Firma z Chicago - Molson Coors Beverage Company - producent piwa takich marek jak Lech Premium, Browar Staropramen, czy Tyskie Gronie, padł ofiarą cyberataku. Medialne doniesienia informują o możliwym ataku ransomware.

Jak informuje firma w zgłoszeniu przekazanym do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, 11 marca br., „nastąpiła awaria systemu spowodowana incydentem związanym z cyberbezpieczeństwem”.

W dokumencie spółka wskazuje również, że zaangażowała wiodące firmy zajmujące się technologią kryminalistyczną oraz radców prawnych do pomocy w sprawie incydentu, a firma pracuje przez całą dobę, aby przywrócić swoje systemy do stanu sprzed ataku tak szybko, jak to możliwe. Koncern zapewnia w nim także, że aktywnie zarządza incydentem, jednak spowodował on opóźnienia i zakłócenia w części działalności – w tym funkcjonowaniu browaru, produkcji oraz dostaw.

W dokumencie nie wskazano na charakter zagrożenia, lecz jak donosi brytyjski portal informacyjny Computerweekly.com niepotwierdzone raporty od źródeł wewnątrz firmy podkreślają, że z dużym prawdopodobieństwem mówimy o ataku ransomware.

Molson Coors Beverage Company powstała w 2005 roku w wyniku połączenia dwóch firm – kanadyjskiej Molson oraz amerykańskiej Coors. Obie spółki przed połączeniem posiadały doświadczenie wynikające z setek lat działalności. Do koncernu należą marki dobrze znane w Polsce – Lech Premium, Browar Staropramen, Grolsch Premium Lager, Pilsner Urquell czy Tyskie Gronie. 

image

 

Reklama

Komentarze

    Reklama