Reklama

Biznes i Finanse

Cieszyński: Jesteśmy największym państwem UE oferującym cyfrowy dokument tożsamości

Autor. Tallinn Digital Summit/Twitter

„Jesteśmy największym państwem Unii Europejskiej oferującym cyfrowy dokument tożsamości (…)” - powiedział minister cyfryzacji Janusz Cieszyński podczas tegorocznej edycji Tallinn Digital Summit.

Reklama

„Oba nasze kraje (Polska i Ukraina - red.) dążą do tego, by jak najwięcej usług dla obywatela i administracji odbywało się w Internecie" – powiedział podczas jednego z panelów minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński. Jako przykład podał aplikację mObywatel.

Reklama

„Jesteśmy największym państwem UE oferującym cyfrowy dokument tożsamości (...)" – stwierdził minister Cieszyński.

"Jako Polska pokazujemy, że jesteśmy otwarci na nowe technologie, dużo mówimy o kwestiach prawnych, na których chcą się teraz wzorować sojusznicy z UE" - dodał.

Reklama

Minister dokonał też podsumowania spotkań, które odbyły się podczas wtorkowego szczytu.

„Dużo mówiliśmy o e-usługach. Dostarczanie takich możliwości to kierunek,  w którym podążają wszyscy, ale każdy ma trochę inne podejście. Rozmawiamy o tym, jak cyfrowo załatwiać sprawy urzędowe niezależnie od tego, w jakim kraju jesteśmy (...)" – mówił minister cyfryzacji.

Czytaj też

Tallinn Digital Summit 2023

Szczyt cyfrowy w Tallinnie po raz pierwszy odbył się w 2017 roku w związku z estońską prezydencją w Radzie Unii Europejskiej. Wzięli w nim udział m.in. szefowie rządów państw członkowskich UE

Celem tegorocznego szczytu miało być zmapowanie wpływu rozwoju technologicznego na społeczeństwo. W związku z wojną toczącą się na Ukrainie podjęto też tematy dotyczące cyberzagrożeń, inwestycji w cyberbezpieczeństwo, a także współpracy administracyjnej na linii Polska-Ukraina.

Więcej o tegorocznym Tallinn Digital Summit pisaliśmy w CyberDefence24 w tym tekście.

PAP/MG

Reklama

Komentarze

    Reklama