Reklama

Biznes i Finanse

CD Projekt opóźnia swoje hity na konsole nowej generacji. Cyberpunk 2077 pojawi się w 2022 roku

Fot. CD Projekt
Fot. CD Projekt

Studio CD Projekt Red poinformowało, że jego hitowe produkcje na konsole nowej generacji zostaną wydane z opóźnieniem. Cyberpunk 2077 pojawi się w tej wersji w pierwszym kwartale 2022 roku, zaś Wiedźmin: Dziki Gon dopiero w drugim kwartale.

CD Projekt i należące do niego studio CD Projekt Red to największy w Polsce producent gier komputerowych. Firma weszła przebojowo na globalny rynek wydając Wiedźmina na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego.

Falstart Cyberpunka

We wrześniu 2020 r. na rynku pojawił się kolejny firmowany przez CD Projekt i długo oczekiwany tytuł - Cyberpunk 2077. Niestety szybko okazało się, że gra jest obarczona wieloma technicznymi błędami, w szczególności w wersjach na konsole.

Wywołało to falę krytyki ze strony użytkowników, a największe platformy dystrybucji gier online wstrzymały czasowo oferowanie tytułu.

W odpowiedzi CD Projekt udostępnił serię poprawek, które miały zlikwidować techniczne niedomagania Cyberpunka 2077. Jednocześnie producent zadeklarował, że do końca 2021 r. w sprzedaży pojawią się wersje Cyberpunka 2077 oraz gry Wiedźmin: Dziki Gon przeznaczone do konsol nowej generacji.

Hity z poślizgiem

W środę CD Projekt poinformował, że pomimo wcześniejszych zapowiedzi jego hitowe produkcje na nowe platformy nie doczekają się premiery w zakładanym terminie. Firma doniosła o tym m.in. na Twitterze.

Tę samą wiadomość powtórzono w oficjalnym komunikacie. „Aktualizując informacje dotyczące założeń wydawniczych CD PROJEKT S.A. (dalej „Spółka") odnoszących się do wydania gier Cyberpunk 2077 oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsole nowej generacji (Xbox Series X|S oraz PlayStation 5), Zarząd Spółki informuje, iż bazując na rekomendacji osób zarządzających produkcją, podjął decyzję o przeznaczeniu dodatkowego czasu na prace nad oboma projektami. Aktualnym celem Spółki jest wydanie gry Cyberpunk 2077 na konsole nowej generacji w pierwszym kwartale 2022 r. zaś gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsole nowej generacji w drugim kwartale 2022 r.” - czytamy w oświadczeniu.

Na razie nie ma bliższych informacji o tym w jakich terminach można spodziewać się Cyberpunka 2077 i Wiedźmina: Dziki Gon w wersjach na nowe generacje konsol do gier.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze