Reklama

Biznes i Finanse

Brytyjski rząd zaostrza regulacje reklam dotyczących kryptowalut

Autor. Leamsii / Pixabay

Brytyjski rząd zaostrza regulacje reklam dotyczących kryptowalut. Decyzja ma pozwolić na zwiększenie ochrony konsumentów, którzy często padają ofiarami wprowadzających w błąd komunikatów, obiecujących szybkie wzbogacenie się na kryptozasobach.

Po zmianach, których konsultacje właśnie zakończono, reklamy inwestycji związanych z kryptowalutami będą podlegały takim samym regulacjom, jak te, które dotyczą przekazu marketingowego, związanego z innymi kwestiami finansowymi.

Przede wszystkim, reklamy będą musiały komunikować się w sposób uczciwy i zrozumiały - czytamy na stronach brytyjskiej administracji rządowej.

2,3 mln Brytyjczyków posiada kryptozasoby

Rząd Zjednoczonego Królestwa szacuje, że obecnie kryptozasobami dysponuje ok. 2,3 mln osób w kraju. Popularność tej formy inwestowania rośnie, jednak badania, które przytacza rząd, sugerują iż rozumienie tego, czym są kryptozasoby, wcale się nie poprawia - wprost przeciwnie.

Niektórzy klienci kryptogiełd mogą zatem nie rozumieć, czym obracają i jaka jest natura instrumentów, po które zdecydowali się sięgnąć. Naraża ich to na zagrożenie finansowe i nie tylko.

Czytaj też

Krypto na równi z innymi instrumentami finansowymi

Po konsultacjach ws. uregulowania reklam kryptowalut brytyjski rząd stwierdził, że powinny one zostać podciągnięte pod prawo obowiązujące względem przekazu marketingowego, dotyczącego wszystkich innych instrumentów finansowych.

Kwalifikacja dopuszczalnych promocji będzie zatem podlegała pod lokalnego regulatora rynku finansowego - FCA (Financial Conduct Authority) i będą do niej stosowane takie same standardy, jak do reklam inwestycji giełdowych, emisji akcji i produktów ubezpieczeniowych.

Czytaj też

Wielka Brytania chce utrzymać innowacyjność sektora

Brytyjski rząd deklaruje, że nowe regulacje nie mają na celu stłumienia innowacyjności w sektorze kryptowalutowym. Administracja dostrzega wartość płynącą z kryptozasobów denominowanych w oparciu o koszyk fiducjarny, które w przyszłości mogą stać się bardziej "wydajną" metodą płatności dla gospodarki cyfrowej, niż dotychczasowe środki.

Działania regulacyjne Wielkiej Brytanii w sferze kryptowalut swój początek mają w 2018 r., kiedy to rząd powołał specjalny zespół ekspercki, delegowany wyłącznie do zadań związanych z tym obszarem.

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama
Reklama
Reklama