Reklama

Biznes i Finanse

Blisko setka osób straci pracę w CD PROJEKT RED

CD PROJEKT RED zwolni blisko 100 osób, tj. 9 proc. swojej załogi
CD PROJEKT RED zwolni blisko 100 osób, tj. 9 proc. swojej załogi
Autor. CD PROJEKT RED, oficjalna strona internetowa

W najnowszym oświadczeniu firmy CD Projekt Red, jej CEO Adam Kiciński poinformował, że pracę w spółce straci blisko 100 osób, tj. około 9 proc. załogi. Decyzja ma być rozłożona w czasie do I kwartału 2024 roku.

Reklama

"Pracują z nami utalentowane osoby, dla których — w oparciu o aktualne i spodziewane potrzeby związane z projektami — nie będziemy mieli w przyszłym roku nowych zadań" - można przeczytać w oświadczeniu Adama Kicińskiego , CEO CD Projekt Red .

Reklama

Zwolnienia uzasadniono "zmianami w zakresie organizacji zespołów oraz filozofii prowadzenia projektów wewnątrz firmy".

Jak wskazał Kiciński, "wiele się dzieje w firmie" i wymienił: Polaris (Wiedźmin), Orion (Cyberpunk) czy Hadar (nowa franczyza) jako nowe projekty, które będą rozwijane w ramach ich portfolio.

Reklama

"Istotną częścią naszej strategii jest zachodzący aktualnie proces transformacji prowadzący do głębokich, wewnętrznych zmian, który to uważamy za klucz do tworzenia wysokiej jakości gier bez opóźnień i crunchu. Po wdrożeniu metodyki Agile i zmianach w filozofii prowadzenia projektów, przyszedł czas na udoskonalenie sposobu, w jaki zorganizowane są nasze zespoły" - stwierdził szef CD Projekt Red.

Czytaj też

Blisko 100 osób do zwolnienia

Celem zmian ma być też budowa zespołów, które cechuje "większa zwinność i efektywność".

"Nie ma łatwego sposobu, aby to powiedzieć, ale obecnie mamy zbyt dużo pracowników. Pracują z nami utalentowane osoby, dla których — w oparciu o aktualne i spodziewane potrzeby związane z projektami — nie będziemy mieli w przyszłym roku nowych zadań. W efekcie rozstaniemy się z około 100 osobami, co stanowi niecałe 9 proc. wszystkich zatrudnionych w studiu. Skutki tej decyzji będą rozłożone w czasie aż do pierwszego kwartału 2024 roku" - poinformowano.

Jak stwierdzono, informacja jest upubliczniana już teraz, by osoby, których dotknęła "miały czas na przygotowanie się" i by zapewnić "każdej z nich należną odprawę".

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama