Reklama

Social media

Zbił kobietę na oczach widzów. YouTuber skazany na sześć lat kolonii karnej

Fot. U.S. National Archives/nara.getarchive.net/Domena publiczna
Fot. U.S. National Archives/nara.getarchive.net/Domena publiczna

Rosyjski sąd skazał na sześć lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze blogera Stanisława Rieszetniaka, pobił kobietę, a następnie wyrzucił ją bez ubrania do nieogrzewanego pomieszczenia, co doprowadziło do jej śmierci. Cała sytuacja była transmitowana online przez skazanego.

Sąd uznał Rieszetniaka, który korzysta z pseudonimu Reeflay, za winnego umyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, prowadzącego do śmierci. Maksymalny wymiar kary z tego artykułu kodeksu karnego to 15 lat więzienia.

Kobieta była znajomą blogera. W nocy z 1 na 2 grudnia Rieszetniak emitował online nagranie ze spotkania, w czasie którego pokłócił się z kobietą, pobił ją, a następnie zmusił do wyjścia bez ubrania do nieogrzewanego pomieszczenia. Kobieta zmarła wskutek obrażeń.

Według mediów Rieszetnik jest tzw. trash streamerem – w czasie swoich relacji na żywo pokazywał sceny przemocy fizycznej i psychicznej. W ten sposób zarabiał na życie – użytkownicy płacili mu za publikowanie swoich komentarzy i realizowanie różnego rodzaju „życzeń”.

image

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. AA

    Sześć lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze to raczej już nie wyjdzie bo tez jego będą bić

Reklama