Reklama

Social media

Twitter wprowadza nowe metody walki z botami i trollami

Fot. Geralt/Pixabay
Fot. Geralt/Pixabay

Twitter wprowadza nowe metody walki z botami i trollami i informuje, że użytkownicy chcący założyć nowe konto w serwisie będą musieli potwierdzać autentyczność swojego adresu e-mail bądź numeru telefonu.

Według zapowiedzi Twittera, w serwisie zostanie także ograniczona widoczność kont zidentyfikowanych jako podejrzane, z niepotwierdzonym adresem e-mail bądź telefonem. Ograniczenie widoczności ma trwać tak długo, aż właściciele tych kont nie potwierdzą informacji podanych przy rejestracji.

We wtorkowej notatce na blogu firmowym przedstawiciele Twittera napisali, że "wprowadzenie zmian w mechanizmach widoczności kont jest istotne ze względu na zapewnienie użytkownikom gwarancji, iż nadużywające Twittera osoby nie będą w stanie sztucznie pompować wiarygodności kont poprzez np. zwiększenie liczby obserwujących".

Zdaniem serwisu Cnet, Twitter nie radzi sobie z falą zautomatyzowanych kont (botów) oraz trolli rejestrujących się w serwisie. W ubiegłym miesiącu algorytmy sztucznej inteligencji stworzone do walki z tym problemem zidentyfikowały ponad 10 mln potencjalnie fałszywych, spamujących kont. To o ponad 6,5 mln więcej tego rodzaju przypadków, niż we wrześniu ubiegłego roku.

Jednocześnie, Cnet przypomina, że Twitter od wielu miesięcy boryka się z falą krytyki zarzucającej szefowi serwisu Jackowi Dorseyowi, że nie podejmuje on dostatecznie skutecznych działań na rzecz rozwiązania problemu botów, trolli i dezinformacji na tej platformie.

Obecnie na Twitterze istnieje ponad 330 mln kont użytkowników, z których, jak wynika z analiz, wiele może być fałszywych, a celem ich istnienia jest jedynie wspomaganie obecnych w serwisie kont celebrytów poprzez tworzenie iluzji popularności ich wpisów.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama