Reklama

Social media

Szef finansów Twittera: usuwanie fałszywych kont nie zahamuje wzrostu liczby użytkowników

Fot. PhotoMIX-Company/ Pixabay
Fot. PhotoMIX-Company/ Pixabay

Usuwanie fałszywych kont nie zahamuje wzrostu liczby użytkowników serwisu - twierdzi szef finansów Twittera Ned Segal w serii swoich wpisów w serwisie. Jak wyjaśnił, usuwane z Twittera konta nie były już wcześniej ujmowane w statystykach działania platformy.

Według Segala, usuwane przez Twittera konta istniały na platformie krócej niż 30 dni, bądź też nie były w ogóle aktywne, gdyż nie dokończono procesu ich rejestracji.

Segal zwrócił uwagę, że "gdyby Twitter podjął decyzję o usunięciu 70 mln kont ujmowanych w statystykach funkcjonowania serwisu, z pewnością firma podałaby informacje na ten temat do wiadomości mediów i opinii publicznej". Jak podkreślił, "informacje przez nas ujawnione świadczą o tym, że pracujemy nad poprawą działania serwisu i stanem zdrowia platformy".

Wcześniej gazeta "Washington Post" poinformowała, że Twitter usuwa około miliona fałszywych kont dziennie, co w ostatnich dwóch miesiącach zaowocowało eliminacją około 70 mln nieprawdziwych profili z tej platformy.

Działania Twittera to część wzmożonych wysiłków firmy na rzecz walki z dezinformacją i aktywnością trolli w serwisie, na którą niejednokrotnie zwracali uwagę przedstawiciele władz USA i innych krajów.

Po poniedziałkowym spadku wartości akcji Twittera do 42,4 USD, notowania serwisu znów rosną. Według analityków ma to związek z wyjaśnieniami złożonymi przez Segala.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama