Social media
Straż Wybrzeża USA uruchamia system elektronicznej dokumentacji medycznej. Cyfrowe dane zamiast papieru
Amerykańska Straż Wybrzeża wdrożyła w rejonie Pacyfiku system elektronicznej dokumentacji medycznej. Ma on pomóc w szybkim dostępie do danych na temat pacjentów i zapewnić im lepszą opiekę. Do końca 2021 roku system trafi też do placówek medycznych na lądzie w Obszarze Atlantyckim Straży Przybrzeżnej.
Straż Wybrzeża USA poinformowała, że 21 sierpnia 2021 r. uruchomiła system elektronicznej dokumentacji medycznej (EHR) o nazwie MHS GENESIS w 32 placówkach medycznych w strefie Pacyfiku, rozpoczynając pierwsze duże wdrożenie systemu EHR dla tej służby.
Lepsza obsługa pacjentów
„Nasi ludzie pilnie pracowali nad przyjęciem nowego systemu elektronicznej dokumentacji medycznej, jednocześnie wspierając misję Straży Wybrzeża podczas globalnej pandemii” – zaznaczyła w komunikacie kontradmirał Dana Thomas, dyrektor ds. zdrowia, bezpieczeństwa i życia zawodowego w Straży Wybrzeża. „MHS GENESIS poprawi dostęp i jakość w klinikach i izbach chorych Straży Przybrzeżnej poprzez zapewnienie bezpieczniejszej i bardziej efektywnej opieki nad pacjentami” – dodała.
Według zapowiedzi jeszcze w tym roku służba wdroży MHS GENESIS do placówek medycznych na lądzie w Obszarze Atlantyckim i w połączeniu z placówkami w Obszarze Pacyfiku ustanowi MHS GENESIS jako podstawowe rozwiązanie EHR dla Straży Przybrzeżnej.
Papier do lamusa
Straż wyjaśnia, że oba wspomniane wdrożenia i związane z nimi działania wspierające są wspólnie znane jako Segment A programu nabycia elektronicznej dokumentacji medycznej. Kiedy Segment A zostanie ukończony, 43 kliniki na lądzie i 67 lądowych ambulatoriów będzie używać MHS GENESIS do zarządzania EHR.
Z kolei Segment B obejmuje modernizację całego systemu radiologii medycznej i stomatologicznej Straży Wybrzeża. Formacja planuje zakończenie segmentu B w czerwcu 2024 r. Segment C rozszerzy możliwości EHR na wszystkie pływające ambulatoria, ten harmonogram jest nadal w trakcie opracowywania.
Straż Wybrzeża zaznacza, że zakup elektronicznej dokumentacji medycznej zmodernizuje zarządzanie danymi jej opieki zdrowotnej poprzez nabycie rozwiązania EHR w miejsce systemu dokumentacji opartego głównie na dokumentach papierowych.
Korzystanie z możliwości EHR ma ułatwić i przyspieszyć wyszukiwanie rekordów pacjentów, zmniejszyć liczbę błędów administracyjnych i umożliwić elektroniczną wymianę informacji z Departamentem Obrony, Departamentem Spraw Weteranów i komercyjnymi dostawcami usług medycznych. Program EHR Straży Przybrzeżnej, po pełnym wdrożeniu, będzie obsługiwał wszystkie kliniki i ambulatoria Straży Przybrzeżnej - na lądzie i na morzu.
Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.