Social media
Nowe regulacje bezpieczeństwa internetu w Chinach. Na celowniku wielkie firmy technologiczne
Chińska Administracja Cyberprzestrzeni (CAC) zapowiedziała powstanie nowych regulacji prawnych dotyczących działalności rodzimych firm technologicznych. Obowiązkowy będzie m.in. audyt bezpieczeństwa dla firm, z których usług korzysta ponad milion zarejestrowanych użytkowników i które planują wejść na zagraniczne giełdy.
Informacje o nowych zobowiązaniach dla firm technologicznych pojawiły się podczas weekendu na stronach CAC. Oprócz audytu, firmy zobowiązane będą do zgromadzenia przed wejściem na zagraniczne giełdy większego kapitału, wydłużony zostanie również czas rozpatrywania skarg – z dotychczasowych 45 dni do trzech miesięcy.
To kolejne zaostrzenie polityki względem chińskich firm technologicznych, na które zdecydowała się w ostatnim czasie Komunistyczna Partia Chin.
W ubiegłym tygodniu Pekin opublikował dokumenty, które kreślą wstępny zarys legislacji regulującej transgraniczny przepływ danych, w tym – danych wrażliwych.
Większa kontrola
Celem ustawy jest zwiększenie kontroli nad firmami, które wchodzą na zagraniczny parkiet.
Również w ubiegłym tygodniu zapowiedziano, iż CAC będzie kontynuowała audyty aplikacji mobilnych usług, które w ostatnim czasie zadebiutowały na amerykańskich rynkach.
W konsekwencji – za nieprzestrzeganie regulacji o ochronie danych osobowych i ich transgranicznym przesyle, ze sklepów z oprogramowaniem dostępnym w ChRL zniknęła aplikacjia Didi Chuxing oferująca usługi przewozów osobowych.
Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany