Reklama

Social media

Nie będzie Instagrama w wersji dla dzieci. Facebook po krytyce wstrzymuje projekt

Fot. Souvik Banerjee / Unsplash
Fot. Souvik Banerjee / Unsplash

Instagram dla dzieci nie powstanie – poinformował w poniedziałek szef platformy Adam Mosseri. Po fali krytyki Facebook zdecydował się wstrzymać prace nad projektem.

„Wciąż mocno wierzę, że stworzenie wersji Instagrama, która będzie bezpieczna dla nastolatków, to dobra rzecz” – zadeklarował Mosseri w programie „Today” stacji telewizyjnej CNBC.

„Chcemy jednak poświęcić więcej czasu na rozmowy z rodzicami i ekspertami, również ze specjalistami od bezpieczeństwa, a także lepiej uzgodnić kierunek kolejnych działań” – dodał szef Instagrama.

Instagram dla dzieci był krytykowany

Pomysł na stworzenie Instagrama w wersji dla dzieci, która miała gwarantować rodzicom i opiekunom kontrolę nad tym, co osoby poniżej 13. roku życia (wiek graniczny dla legalnego korzystania z „dorosłej” aplikacji – red.) robią na platformie, spotkał się wcześniej z szeroką krytyką ze strony środowisk eksperckich i opinii publicznej.

Jednym z głównych argumentów, które podnoszono w dyskusji na temat nowej aplikacji Facebooka, jest negatywny wpływ Instagrama na zdrowie psychiczne młodych użytkowników.

Wewnętrzne badania zlecane przez Facebooka w 2019 roku, które opisał dziennik „Wall Street Journal” wykazały, że Instagram pogarsza subiektywną percepcję własnego ciała i wizerunku u jednej na trzy nastoletnie dziewczęta.

Instagram odpiera te zarzuty, zarzucając dziennikowi brak dokładności i błędy w interpretacji danych.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama