Reklama

Social media

Koniec z mobbingiem. TikTok uruchomił nową funkcję

Fot. Oliver Henze/Flickr/CC BY-ND 2.0
Fot. Oliver Henze/Flickr/CC BY-ND 2.0

TikTok uruchomił nową funkcjonalność, która ma w realny sposób przyczynić się do walki z mobbingiem na platformie. Wdrożone rozwiązanie pozwala twórcom treści m.in. usuwać za pomocą jednego kliknięcia wiele złośliwych komentarzy. „Im skuteczniej będziemy eliminować negatywne zachowania na platformie, tym bardziej przyjazny i zabawny będzie TikTok dla wszystkich” – podkreślają przedstawiciele firmy.

Jak deklaruje TikTok, nowa funkcjonalność ma wesprzeć twórców w łatwiejszym zarządzaniu interakcjami pod udostępnionymi materiałami. Dzięki wdrożonemu rozwiązaniu mogą oni usuwać wiele komentarzy za jednym zamachem, bądź też zgłaszać je za możliwe naruszenie „Zasad Społeczności TikTok”. Co więcej, wprowadzona opcja sprawia, że platforma może masowo blokować wszelkie negatywne treści pod publikowanymi materiałami, które zostaną uznane za zastraszające z perspektywy innych użytkowników.

Użytkownicy wkładają ogrom wysiłku w tworzenie treści na TikToku. Zdajemy sobie sprawę, jak zniechęcające może być otrzymywanie niemiłych komentarzy od innych użytkowników. Mamy nadzieję, że wprowadzone narzędzie pomoże twórcom poczuć się bardziej komfortowo i bezpiecznie.

Joshua Goodman, Director of Product, Trust and Safety w TikTok

Jak uruchomić nową funkcjonalność? Jest to bardzo proste – wystarczy jedynie odpowiednio długo przytrzymać dany komentarz, bądź też dotknąć ikonę ołówka, znajdującą się w lewym górnym rogu. TikTok podkreśla, że w okienku z opcjami można wybrać do 100 komentarzy lub kont, które chcemy zgłosić lub usunąć. W ten sposób uproszczono proces blokowania użytkowników w ramach platformy.

Firma zdecydowała się na wprowadzenie nowej funkcjonalności, aby rozwijać „miłą i przyjazną” społeczność TikToka. Oczywiście rozwiązanie jest sukcesywnie wdrażane na całym świecie.

Jak przypomina platforma, w ostatnim czasie uruchomiono także możliwość filtrowania komentarzy, co sprawia, że pod treściami widoczne są jedynie te interakacje, które wybrał twórca. Ponadto, wprowadzono wiele innych rozwiązań, w tym zabezpieczenia dla osób w wieku 13-17, które polegają na ograniczaniu niektórych funkcjonalności, np. prywatnych wiadomości, komentarzy czy Duetu i Stitich.

Im skuteczniej będziemy eliminować negatywne zachowania na platformie, tym bardziej przyjazny i zabawny będzie TikTok dla wszystkich.

Joshua Goodman, Director of Product, Trust and Safety w TikTok

Platforma deklaruje, że nieustannie podejmuje działania na rzecz rozwoju swoich narzędzi i metod przeznaczonych do walki z mobbingiem. Jak dodaje, prowadzone są także kampanie edukacyjne skierowane do nastolatków i całych rodzin, aby w ten sposób zwiększyć społeczną świadomość i pogłębić wiedzę na temat tego zagrożenia. Podejście to odzwierciedla m.in. uruchomienie z początkiem maja w Centrum Bezpieczeństwa TikToka nowego przewodnika, uwzględniającego problematykę przeciwdziałania zastraszaniu. Jest on skierowany zarówno do użytkowników platformy, jak i generalnie ofiar mobbingu.

image

Reklama

Komentarze

    Reklama