Reklama

Social media

Izabela Albrycht: „Transformacja cyfrowa powinna być oparta na wspólnych wartościach”

Izabela Albrycht; CYBERSEC CEE Regions&Cities/ fot. CyberDefence24.pl
Izabela Albrycht; CYBERSEC CEE Regions&Cities/ fot. CyberDefence24.pl

„Unia Europejska powinna nadal prowadzić transformację cyfrową opartą na wspólnych wartościach. Demokracja jest wspólną płaszczyzną współpracy w kształtowaniu rzeczywistości cyfrowej na arenie międzynarodowej” – oceniła Izabela Albrycht, przewodnicząca rady programowej Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC podczas konferencji CYBERSEC CEE Regions&Cities.

W dniach 1-3 września w Krynicy-Zdroju odbywa się CYBERSEC CEE Regions&Cities. Redakcja CyberDefence24.pl objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Podczas wydarzenia odbywa się także dyskusja na tematy związane z bezpieczeństwem w wymiarze konwencjonalnym, w tym o przyszłości amerykańskiej obecności wojskowej w Europie, czy o nowej koncepcji strategicznej Sojuszu Północnoatlantyckiego i dezinformacji. Nie brakuje również wymiany zdań o wyjściu z kryzysu gospodarczego, który jest wynikiem wybuchu pandemii COVID-19, z uwzględnieniem takich tematów jak innowacje w różnych istotnych branżach jak energetyka czy przemysł. Tematyka wydarzenia obejmuje również Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, Zielony Ład i jego konsekwencje dla rolnictwa, HUBy innowacji cyfrowych, technologie kosmiczne w kontekście regionu Małopolski, czy wymiar sprawiedliwości 2.0.

Konferencję otworzyła Izabela Albrycht, przewodnicząca rady programowej Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC, która powitała gości obecnych podczas wydarzenia oraz śledzących transmisję online.

W swoim przemówieniu podkreśliła znaczenie branży cyberbezpieczeństwa i stwierdziła, że istotne są wspólne wartości, które mają służyć pielęgnowaniu demokracji.

„UE powinna nadal prowadzić transformację cyfrową opartą na wspólnych wartościach. Demokracja jest wspólną płaszczyzną współpracy w kształtowaniu rzeczywistości cyfrowej na arenie międzynarodowej” – wskazała ekspertka.

Czytaj także: Janusz Cieszyński: Współpraca podstawą systemu cyberbezpieczeństwa

Jej zdaniem demokratyczne wartości, etyczne działanie w branży cyberbezpieczeństwa powinny nadal być promowane jako podstawa w polityce i zarządzaniu w internecie, by udało się „zminimalizować szkody dla globalnej łączności i by nie miały one wpływu na demokrację”. Zagrożeniem dla demokracji ma być również m.in. działalność hakerów, a ransomware jest nowoczesnym rodzajem cyfrowego terroryzmu.

Izabela Albrycht dodała, że konieczne jest uodpornienie się na dezinformację i manipulację, by „udało się zachować zintegrowany proces decyzyjny” w kwestiach dotyczących cyberbezpieczeństwa.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama