Reklama

Social media

Giganci technologiczni będą rozmawiać o technologii kwantowej w Białym Domu

Fot. René DeAnda/Unsplash/Domena publiczna
Fot. René DeAnda/Unsplash/Domena publiczna

Amazon, Google i Microsoft wezmą udział w konferencji dotyczącej wykorzystania technologii kwantowych przez rząd USA. Wydarzenie odbędzie się w Białym Domu.

Biuro Polityki Naukowej i Technicznej Białego Domu (OSTP) podjęło się organizacji konferencji, na której ma zostać omówiona kwestia krytycznych zastosowań obliczeń kwantowych. Mają one działać milion razu szybciej niż obecne superkomputery - informuje Reuters.

W wydarzeniu wezmą udział największe firmy technologiczne, takie jak Amazon, Google, Microsoft, a także Boeing czy Intel.

Inwestycja w technologie kwantowe

"Jest wiele entuzjazmu związanego z komputerami kwantowymi i czujnikami kwantowymi, ale jest z tym związany także pewien szum. Jednak tym, na czym naprawdę chcemy się skupić, jest kwestia tych zastosowań komputera kwantowego, które mogłyby przynieść korzyść dla naszego społeczeństwa" - powiedział Charlie Tahan, asystent dyrektora ds. nauki o informacjach kwantowych w OSTP.

Rozwój technologii kwantowej jest obecnie na wczesnym etapie, jednak już wzbudza duże zainteresowanie inwestorów oraz potentatów technologicznych, którzy chcieliby wykorzystać ją do wprowadzenia przełomowych zmian w takich obszarach, jak sztuczna inteligencja, opieka zdrowotna, a także finanse i wiele innych - pisze Reuters.

Amerykańskie cele

Szczególnie ważną kwestią dla administracji Joe Bidena jest wykorzystanie technologii kwantowej jako narzędzia zwiększającego bezpieczeństwo narodowe. Umożliwiłoby to łamanie skomplikowanych szyfrów w łatwy sposób.

Jednak to nie jedyny z priorytetów, jakie amerykański prezydent chce osiągnąć przy użyciu najnowszej technologii. W planach jest również usprawnienie cyberbezpieczeństwa, z naciskiem na prywatne badania i rozwój, które bardzo często stają się celem działań szpiegowskich.

Warto zauważyć, że nie tylko Stany Zjednoczone wykazują zainteresowanie rozwojem technologii kwantowej. Podobne aspiracje wykazują Chiny, będące głównym rywalem technologicznym USA - podkreśla Reuters.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

imageFot. Reklama

Komentarze