Facebook informuje o wprowadzeniu kolejnych rozwiązań mających zwiększyć widoczność wyników pracy fact-checkerów. Zdaniem koncernu nowe sposoby oznaczania treści nieprawdziwych pozwoli podejmować ludziom świadome decyzje odnośnie śledzenia stron publikujących fake newsy.
Koncern Marka Zuckerberga poinformował o wprowadzeniu nowej funkcji mającej na celu zwiększenie widoczności komunikatów od weryfikatorów treści odnośnie negatywnej weryfikacji treści w poście. Zwielokrotniona ma zostać również widoczność ostrzeżenia o wchodzeniu w internacie z użytkownikami, którzy wielokrotnie dopuszczali się publikowania nieprawdziwych treści.
Informacja o tym, że dana strona wielokrotnie dopuszczała się publikacji fałszywych treści będzie wyświetlana w tym momencie, kiedy użytkownik ją polubi. Wraz z kliknięciem użytkownika pojawiać się będzie okienko, które umożliwi użytkownikowi zapoznanie się z pełną treścią komunikatu z ostrzeżeniem, że niektóre posty udostępnione na tej stronie zawierają fałszywe informacje.
Zdaniem Facebooka ostrzeżenie pomoże ludziom podjąć świadomą decyzję, czy chcą śledzić określoną stronę.
Kolejnym zabezpieczeniem jest powiadomienie, które będzie widoczne przy udostępnianiu dalej informacji, która została negatywnie zweryfikowana przez fact-checkerów. Powiadomienie będzie zawierało również informację o obniżeniu widoczności tego postu dla znajomych w news feedzie.