Reklama

Social media

Departament Stanu USA ofiarą cyberataku. Dane z Afganistanu bezpieczne

Fot.: Dave Sherrill/Unsplash
Fot.: Dave Sherrill/Unsplash

Kilka tygodni temu doszło do cyberataku na systemy informatyczne Departamentu Stanu USA – wynika z nieoficjalnych informacji. Efektem był wyciek niektórych danych, jednak amerykańska administracja zapewnia, że łupem hakerów nie padły żadne wrażliwe informacje, między innymi te dotyczące sytuacji w Afganistanie.

O cyberataku wymierzonym w Departament Stanu USA poinformowała stacja telewizyjna Fox News. Nie wiadomo dokładnie kiedy incydent miał miejsce, zgodnie z nieoficjalnymi danymi było to kilka tygodni temu.

Wrażliwe dane bezpieczne

Dowództwo Cybernetyczne amerykańskiego Departamentu Obrony krótko potwierdziło fakt przeprowadzenia cyberataku, nie podało jednak bliższych szczegółów. W związku z tym nie jest znany dokładny termin, kiedy doszło do incydentu, ani też jaka grupa dokonała ataku.

Departament Stanu zapewnił Fox News, że w efekcie cyberataku w ręce hakerów nie dostały się żadne istotne dane związane z bezpieczeństwem kraju, nienaruszone pozostały także wrażliwe informacje związane z sytuacją w Afganistanie oraz ewakuacją obywateli i współpracowników USA z tego kraju.

Przedstawiciel Departamentu Stanu oświadczył z kolei, że administracja prezydenta Joe Bidena bardzo poważnie traktuje kwestie cyberbezpieczeństwa, jednak ze względu na charakter ataków w tym obszarze nie może podać bliższych szczegółów związanych z podobnymi incydentami.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

image
Fot. Reklama

 

Reklama

Komentarze

    Reklama