Reklama

Social media

Chiny wzmacniają bezpieczeństwo krytycznych danych

Fot. Gigi/unsplash.com
Fot. Gigi/unsplash.com

Chiny wezwały koncerny technologiczne do podjęcia konkretnych działań, aby podnieść bezpieczeństwo krytycznych danych. We wrześniu w tym kraju zacznie obowiązywać ustawa, która nakłada na firmy dodatkowe obowiązki w tym zakresie.

Chiński resort przemysłu i technologii informacyjnych podkreślił, że wielkie firmy technologiczne powinny wzmocnić swoje działania w zakresie zarządzania eksportem krytycznych danych oraz oceny ryzyka ich bezpieczeństwa.

Przedstawiciele organizacji Internet Society of China, z upoważnienia ministerstwa, spotkali się z członkami Alibaba, Tencent, ByteDance, Meituan, Baidu oraz innych firm w celu omówienia sposobów wdrożenia ustawy o bezpieczeństwie danych – informuje agencja Reutera.

Raporty dla władzy

Podjęte działania są przejawem zmiany polityki Chin w obszarze bezpieczeństwa danych i prywatności użytkowników. We wrześniu w Państwie Środka zacznie obowiązywać ustawa, która zobliguje firmy przetwarzające „krytyczne dane” do przeprowadzenia oceny ryzyka i złożenia specjalnych raportów władzy. Ponadto, podmioty mające wpływ na bezpieczeństwo narodowe, aby były poddawane cyklicznym przeglądom (raz w roku). 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze