Reklama

Biznes i Finanse

Avast i AVG łączą siły w walce z wirusami komputerowymi

Firma Avast postanowiła wykupić za 1,3 miliarda dolarów swojego konkurenta - firmę AVG Technologies starając się w ten sposób zdominować rynek związany z bezpieczeństwem oprogramowania komputerowego.

Płacąc 1,3 miliarda dolarów firma Avast przejęła ponad 400 milionów klientów AVG Technologies, przy czym ocenia się, że 160 milionów z nich to użytkownicy urządzeń mobilnych. Zgodnie z oficjalnym komunikatem transakcja ma pozwolić na rozszerzenie zasięgu dostaw usług w dziedzinie zabezpieczeń internetowych i pomóc w ekspansji na rynkach wschodzących, w tym w na rynku związanym z bezpieczeństwem tzw. „Internetu rzeczy” (Internet of Things).

AVG jest spółką giełdową i Avast (który nie jest spółką giełdową) ma zapłacić 25 dolarów za akcję w transakcji gotówkowej. Środki finansowe na jej przeprowadzenie zagwarantowały takie podmioty bankowe jak Credit Suisse, Jefferies i UBS. Transakcja, po jej zatwierdzeniu przez zarząd AVG ma zostać sfinalizowana we wrześniu lub październiku 2016 roku.

Na początku założono, że żaden z produktów obu firm nie zostanie wycofany z rynku i klienci będą nadal mogli z nich korzystać. Jaka będzie później polityka firmy Avast w tej sprawie jak na razie nie wiadomo.

Komentarze