Armia i Służby

Zmiany w Departamencie Cyberbezpieczeństwa MON

ministerstwo obrony narodowej
Fot. Lukas Plewnia/Wikimedia Commons/CC2.0 / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

Płk Sławomir Pepłoński pełni obowiązki dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa w MON – dowiedział się portal CyberDefence24.pl. Ostatnio na stanowisku zasiadała Aneta Trojanowska.

Zmiany w Departamencie Cyberbezpieczeństwa w MON zaszły w ostatnich tygodniach. Płk Sławomir Pepłoński jest p.o. dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa MON, na stanowisku zastępuje ostatnio pełniącą tę funkcję Anetę Trojanowską, która jednocześnie była Pełnomocnikiem Ministra Obrony Narodowej do spraw Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

W swojej karierze płk Sławomir Pepłoński był m.in. zastępcą dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa.

Czytaj też

Departament Cyberbezpieczeństwa w MON powstał we wrześniu 2021 roku. Do zadań jednostki należy m.in. wdrażanie projektów dotyczących rozwoju zdolności resortu do prowadzenia działań w cyberprzestrzeni czy przedsięwzięć informacyjno-szkoleniowych oraz promocyjnych resortu dotyczących obszaru cyberbezpieczeństwa.

Zmiany w MON

Na początku lipca br. - jak informowaliśmy na łamach CyberDefence24.pl - na podstawie decyzji szefa MON Mariusza Błaszczaka na stanowisko Pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej do spraw Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni powołano Michała Wiśniewskiego, podsekretarza stanu w MON.

/NB

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze

    Czytaj także