Reklama

Armia i Służby

Wojsko USA przeszukuje media społecznościowe

us army wojsko
Żołnierze US Army
Autor. @USArmy/Flickr/CC BY 2.0

Amerykańskie wojsko testuje narzędzie bazujące na technologii sztucznej inteligencji, które pozwala na przeszukiwanie mediów społecznościowych oraz innych zasobów open source. 

Reklama

Narzędzie AI umożliwia wykrywanie wprowadzających w błąd treści, w tym m.in. deep fake, i botów – podaje serwis C4isrnet. 

Reklama

To część programu Data Robot. Chodzi o to, aby dowódcy posiadali prawdziwe, rzetelne informacje we właściwym czasie. „Abyśmy mogli wpływać na wroga. Uważam, że Data Robot pokazał, iż możemy robić postępy" – przekazał dziennikarzom pułkownik armii Brett Riddle, dyrektor Cyber Battle Lab.

Czytaj też

Ważne na polu bitwy

Szybkie odróżnianie nieprawdziwych informacji od faktów ma szczególne znaczenie dla wojska operującego na danym terenie. Obecnie proces ten jest złożony i komplikuje się coraz bardziej ze względu na to, że dezinformacja zalewa infosferę. Wystarczy spojrzeć na falę fake newsów występującą na popularnych platformach społecznościowych (np. Twitter). 

Reklama

Czytaj też

USA chce uzyskać przewagę

Jak wskazuje C4isrnet, Stany Zjednoczone postanowiły wzmocnić swoje zdolności w zakresie wojny informacyjnej. Amerykanom zależy na uzyskaniu przewagi nad wrogiem zarówno przed, jak i w trakcie i po bitwie. Technologia sztucznej inteligencji ma w tym pomóc – zwłaszcza na polu, w którym doskonale się sprawdza już teraz: przetwarzania i analizy ogromnych zbiorów danych.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama