Reklama

Armia i Służby

Wiemy, kto jest pełnomocnikiem ds. utworzenia Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestepczości

Fot. Polska Policja (@PolskaPolicja)/Twitter
Fot. Polska Policja (@PolskaPolicja)/Twitter

Stanowisko pełnomocnika ds. utworzenia Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości objął insp. Adam Cieślak  - ustaliło CyberDefence24.pl. 

Insp. Adam Cieślak w 2016 roku został powołany na zastępcę komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji. 

„Potrzebujemy ludzi”

Według MSWiA, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości ma być narzędziem w rękach Policji do obsługi napływających zgłoszeń o incydentach. Z założenia powinno kształcić kadry w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Docelowo, Biuro do 2025 roku ma osiągnąć zdolność operacyjną w oparciu o 1800 funkcjonariuszy. Ich zarobki mają wynosić między 10 a 15 tys. zł netto. Zgodnie z deklaracjami Mariusza Kamińskiego, szefa MSWiA, nowa jednostka powstać w oparciu o 350 wykwalifikowanych funkcjonariuszy, którzy do tej pory zajmowali się już zwalczaniem cyberprzestępczości.

Jak uważa nadinsp. Paweł Dobrodziej, zastępca komendanta głównego Policji, efektywne działanie CBZC jest ściśle związane z posiadaniem odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów. „Potrzebujemy ludzi, ponieważ nawet najlepsza technologia nie jest skuteczna, gdy nie ma ekspertów, potrafiących wykorzystać jej potencjał” - podkreślił podczas Forum Ekonomicznego 2021 w Karpaczu.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. Widz

    A to niespodzianka. Na stronie Policji podali inne dane:)