Reklama

Armia i Służby

Wielomilionowy kontrakt Pentagonu. Cel: ochrona przed wewnętrznymi cyberzagrożeniami

Fot. The U.S. National Archives/nara.getarchive.net

Firma zajmująca się sztuczną inteligencją Torch.AI wygrała kontrakt Pentagonu dotyczący ochrony przed „zagrożenia wewnętrznymi” z zakresu cyberbezpieczeństwa. Nie ujawniono wartości kontraktu, opiewającego prawdopodobnie na wiele milionów dolarów.

Torch.AI ma wesprzeć Pentagon w zwalczaniu cyberataków i zagrożeń wewnętrznych. Ma on korzystać z oprogramowania i funkcji analizy cyberbezpieczeństwa NEXUS, zwanych SITH (System for Insider Threat Hindrance). Jego celem jest śledzenie zagrożeń wewnętrznych, zanim staną się szkodliwe dla Departamentu Obrony USA.

Czytaj też

Dokładna wartość kontraktu nie jest znana, przedstawiciele firmy mieli przekazać tylko redakcji C4isrnet , że opiewa na „wiele milionów”.

Jak działa system?

Oprogramowanie NEXUS ma wykorzystywać uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, łącząc rządowe i komercyjne zbiory danych i sprawiać, że mogą one być odczytywane bez ingerencji człowieka. Ma to pomóc Departamentowi Obrony w zmniejszeniu kosztów, ale i w dokładności oraz w szybkości analizy. Inną ciekawą funkcją jest zmniejszanie rozmiaru pliku i szybsze wydobywanie potrzebnej wiedzy z całego dokumentu – w ten sposób użytkownik sprawniej dociera do informacji, jakich potrzebuje z dużego zbioru.

Torch.AI przygotowała swoje rozwiązanie dla Agencji Kontrwywiadu Obronnego i Bezpieczeństwa ze wsparciem biura ds. sztucznej inteligencji Pentagonu.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze