Reklama

Armia i Służby

Ukraina: próba podejścia żołnierzy SZU. Sztab Generalny alarmuje

Ukraina wojsko
Ukraińscy żołnierze.
Autor. Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/Twitter

„Wróg próbuje pozyskać dane osobowe żołnierzy” – ostrzegają Siły Zbrojne Ukrainy. Wystosowano apel do wojskowych.

Reklama

Dowództwo Sił Obrony Terytorialnej Ukrainy wydało oficjalne ostrzeżenie przed wrogimi działaniami, mającymi na celu pozyskanie danych osobowych żołnierzy SZU. Wykorzystano do tego cyberoperację.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Atak na ukraińskich żołnierzy

„Wróg” (takie określenie użyto w alercie) kieruje do ukraińskich wojskowych żądania wypełnienia formularza, rzekomo wysłane przez twórców „Кропива”. To oprogramowanie przeznaczone do m.in. planowania i lepszej orientacji w terenie. Obecnie jest wykorzystywane przez tysiące obrońców na terenie całego kraju naszego sąsiada. 

ukraina dane żołnierzy atak
Materiał udostępniony przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.
Autor. Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/Twitter

Czytaj też

Zakaz gromadzenia danych

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy wskazuje, że wróg wykorzystał symbol Sił Zbrojnych Ukrainy, aby zdobyć zaufanie żołnierzy będących celem operacji.

SG SZU ostrzega, że gromadzenie danych osobowy wojskowych tego kraju jest zabronione, a Dowództwo Sił Obrony Terytorialnej nie prowadzi żadnej tego typu akcji

Czytaj też

Apel do żołnierzy

Przedstawiciele ukraińskiej armii proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności oraz nieprzekazywanie informacji na swój temat i jednostki. W przypadku wątpliwości powinni kontaktować się bezpośrednio z dowódcą.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama