Reklama

Armia i Służby

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe pomogą w rozwoju V Korpusu US Army

US Army/ fot. Tim Putala; flickr.com
US Army/ fot. Tim Putala; flickr.com

Uczenie maszynowe oraz sztuczna inteligencja mają być wsparciem dla przyszłego rozwoju V Korpusu US Army (V Corps US Army). Chodzi przede wszystkim o wzmocnienie efektywności prowadzenia dużych działań logistycznych. 

75 Dowództwo Innowacji (Rezerwy) z Huston w Teksasie delegowało do V Korpusu trzech oficerów, którzy mają przyglądać się szczegółowo tegorocznym manewrom DEFENDER Europe 21.

US Army uznaje, że włączenie wojskowych z 75 Dowództwa Innowacji pozwoli na zgromadzenie cennego materiału badawczego dla przyszłego rozwoju i szerszego wykorzystania sztucznej inteligencji oraz innych przełomowych technologii w przestrzeni dowodzenia i kontroli amerykańskich wojsk. Szczególnie, gdy mowa jest o prowadzeniu dużych operacji zarówno szkoleniowych jak i bojowych.

75 Dowództwo Innowacji ma również zaprezentować V Korpusowi i jego personelowi możliwości nowych przełomowych technologii, które już teraz są w stanie wpłynąć na np. kwestie usprawnienia logistyki sił, podlegających pod V Korpus. Przypomnijmy, że V Korpus jest strukturą dowodzenia US Army, której wysunięty komponent został zlokalizowany w Poznaniu w Polsce.

Wojskowi delegowani przez 75 Dowództwo Innowacji mają przede wszystkim, zgodnie z oficjalnym komunikatem, szczegółowo obserwować zarządzanie i operowanie danymi, usprawniając chociażby proces przygotowań oraz realizacji wszystkich elementów DEFENDER Europe-21.

Szersza wizja wprowadzania innowacji

Obecność przedstawicieli 75 Dowództwa Innowacji przy ćwiczeniach ma być traktowane nie tylko w kategoriach budowania stałej kooperacji z V Korpusem, ale szerszą wizją wprowadzania innowacji w przestrzeń innych elementów dowodzenia wojskami lądowymi. Szersze użycie nowych przełomowych technologii ma być także elementem modernizacji odtworzonego V Korpusu, biorąc pod uwagę jego specyfikę zapotrzebowania na efektywną współpracę z partnerami z NATO oraz poza NATO na europejskim teatrze działań.

Co więcej, 75 Dowództwo Innowacji stawia na możliwość czerpania wiedzy nie tylko z samego segmentu wojskowych rozwiązań, ale też w aspekcie kooperacji z sektorem prywatnym. Trzeba podkreślić, że może to być jednym z najważniejszych wyzwań przed jakim stoi obecnie US Army, ale też inne rodzaje amerykańskich sił zbrojnych.

Albowiem, nowe przełomowe technologie – na czele z wykorzystaniem rozwiązań sztucznej inteligencji – wymagają mapowania innowacyjnych technologii, pochodzących od częstokroć dużych firm, ale też start-upów.

Samo 75 Dowództwo Innowacji (Rezerwy) doprecyzowano obecnie jako strukturę dedykowaną przyspieszaniu wprowadzania innowacji na szczeblu operacyjnym.

Jego żołnierze mają pomagać rozwijać koncepcje odnoszące się do zwiększenia gotowości i efektywności bojowej przyszłych amerykańskich sił, podnosząc ich umiejętności na współczesnym polu walki. Wykorzystując przy tym unikalne zdolności do łączenia perspektywy wojskowej oraz segmentu prywatnego.

image
Reklama

Komentarze

    Reklama