Reklama

Armia i Służby

Rozwój US Army w 2023 r. Setki milionów dolarów na chmurę

us army
Autor. @USArmy/Flickr/CC BY 2.0

Setki milionów dolarów zostanie przeznaczonych w 2023 r. na rozwój chmury w Siłach Zbrojnych USA. W kolejnych miesiącach ma nastąpić jej prawdziwe „przyspieszenie”.

Reklama

Podczas konferencji Army IT Day, podsekretarz amerykańskiej armii Gabe Camarillo przekazał, że Stany Zjednoczone w nadchodzących miesiącach wydadzą ok. 290 mln dol. na migrację danych i wdrażanie chmury.

Reklama

Cytowany przez C4isrnet przedstawiciel Sił Zbrojnych USA, wskazał, że inwestycja pokazuje jak poważnie wojsko podchodzi do rozwijania nowoczesnych zdolności i technologii. W jego ocenie 2023 rok „będzie okresem przyspieszenia”.

Serwis wskazuje, że armia USA przeprowadziła do tej pory migrację setek starszych aplikacji do chmury. Proces ten jest cały czas kontynuowany.

Reklama

Czytaj też

Kontrakty dla gigantów

Przypomnijmy, że w grudniu 2022 r. Pentagon przyznał kontrakty czterem technologicznym gigantom na przetwarzanie danych w chmurze. Chodzi o Amazon, Google, Oracle i Microsoft.

Jak informowaliśmy, celem jest zagwarantowanie Departamentowi globalnego dostępu do usług w chmurze, przy zapewnieniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, na wszystkich szczeblach: od poziomu strategicznego do taktycznego.

Łączna wartość kontraktów to 9 miliardów dolarów. Mają obowiązywać do 2028 r.

Czytaj też

Kluczowe dla przyszłych konfliktów

Stany Zjednoczone przeznaczają miliardy dolarów na nowoczesne technologie dla wojska. Wszystko po to, aby osiągnąć przewagę nad wrogami i decydować o biegu potencjalnego konfliktu lub wojny.

„Narzędzia cyfrowe (...) będą miały kluczowe znaczenie dla naszych zdolności do wygrania konfliktów w przyszłości” – ocenił Gabe Camarillo, cytowany przez C4isrnet.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu.Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama