Reklama

Armia i Służby

Przedstawiciele NATO w Krakowie. Pierwsze takie spotkanie

nato pociski amunicja
Autor. danzig_hamburg/Pixabay

Do Krakowa przybyli przedstawiciele państw członkowskich NATO oraz polskiego przemysłu, aby wziąć udział w pierwszym tego typu spotkaniu w naszym kraju. Czego dotyczy? 

Reklama

Przedstawiciele sojuszu przybyli do Krakowa, aby wziąć udział w spotkaniu grupy roboczej NATO SATCOM CaT. Wydarzenie ma miejsce w obiekcie szkoleniowym Regionalnego Centrum Informatyki w stolicy Małopolski, a organizatorem jest Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC). 

Reklama

„W spotkaniu biorą udział przedstawiciele państw członkowskich NATO oraz przedstawiciele przemysłu. Jest to pierwsze tego typu spotkanie organizowane na terenie Polski, w którym udział bierze ok. 70 osób" – wskazują cyberwojska RP. 

Czytaj też

Szansa dla polskiego przemysłu

Wydarzenie potrwa 3 dni. W tym czasie odbędzie się m.in. dedykowana dla polskiego przemysłu sesja, gdzie uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia i realizowane projekty w zakresie łączności satelitarnej. Udział wezmą przedstawiciele m.in. Exatel S.A., GISS Sp. Z o.o., KenBit Sp. Z o.o., SILTEC Sp. z o.o., Thorium Space S.A., WZŁ Nr. 1 oraz Politechniki Wrocławskiej.

Reklama

Spotkanie w Krakowie stanowi także okazję do wymiany wiedzy, doświadczeń i poglądów w obszarze nowoczesnych technologii satelitarnych dla sił zbrojnych.   

Czytaj też

NATO patrzy w kosmos

Przypomnijmy, że NATO SATCOM CaT ma za zadanie doradztwo i wspieranie krajów członkowskich w kwestiach odnoszących się do rozwoju systemów satelitarnych. Wpisuje się struktury NATO Consultation, Command and Control (C3) Board (C3B) oraz Communications and Information Systems Capability Panel (CIS CaP).

„Ma również na celu wymianę i ocenę informacji o architekturze, planach, programach i technologiach NATO i narodowych programach SATCOM w celu określenia obszarów, w których wspólne działanie jest konieczne lub pożądane" – zwraca uwagę DKWOC.

Warto pamiętać, że NATO SATCOM CaT podejmuje działania zgodnie z planem wdrażania zdolności sojuszu, który uwzględnia przestrzeń kosmiczną jako domenę operacyjną.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama