Reklama

Armia i Służby

Produkt Google w wojsku USA. Obejmie ponad 180 tys. osób

us army
Autor. @USArmy/Flickr/CC BY 2.0

Siły Zbrojne USA udostępniły przedstawicielom armii pakiet Google Workspace. Na początek liczba jego użytkowników obejmie ponad 180 tys. osób. 

Reklama

Google Workspace zapewnia funkcje poczty elektronicznej, czatu, a także umożliwia przechowywanie danych. Produkt amerykańskiego giganta działa w chmurze i ma z założenia zwiększać produktywność pracy grupowej. 

Reklama

Z narzędzia w ramach amerykańskiego wojska może korzystać ponad 180 tys. osób – podaje C4isrnet, dodając, że liczba ta ma z czasem wzrosnąć. 

Czytaj też

Alternatywa

Rozwiązanie Google uznano za jedną z wiodących opcji dla obsługi potrzeb żołnierzy, którzy utracili dostęp do oficjalnych kont e-mail (niedobry licencji itp.).

Reklama

Armia USA prowadzi zmianę z Defense Enterpise Email i jej adresów mail.mil na Army 365, który obejmuje produkty Microsoftu. W momencie przeniesienia usług, wojsko przyjęło model indywidualnych licencji. Szybko zdano sobie sprawę, że nie będzie wystarczającej ich liczby, aby objąć wszystkich pracowników. 

Początkowo urzędnicy Pentagonu zastanawiali się nad wykluczeniem młodszego personelu z oficjalnego dostępu do poczty e-mail, jednak porzucono te myśli na rzecz poszukiwania „alternatywnego rozwiązania” – wskazuje C4isrnet. 

Gdy Google Workspace uzyskało licencję IL4 dotyczącą spełnienia wymogów bezpieczeństwa związanych z obsługą infrastruktury krytycznej, obronności, wywiadu, finansów i zastrzeżonych informacji, zdecydowano się na wypełnienie luki tym właśnie rozwiązaniem.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze