Reklama

Armia i Służby

Odnaleziono 11-letnią Wiktorię z Sosnowca. Ważna rola cyberpolicji

policja
Autor. Polska Policja 🇵🇱 (@PolskaPolicja)/Twitter

11-letnia Wiktoria została odnaleziona. „UWAGA‼️ CHILD ALERT ODWOŁANY‼️” – powiadomiła Polska Policja. W akcji poszukiwawczej istotną rolę odegrało Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości. 

Reklama

W poniedziałek (tj. 7 sierpnia) nad ranem Policja odwołała Child Alert, który wprowadzono w dzień wcześniej (godziny wieczorne), aby zintensyfikować poszukiwania dziewczynki. Informacje o specjalnym alercie nagłośniły m.in. najważniejsze media w Polsce. 

Reklama

„Dziękujemy Wszystkim za współpracę i przekazywane informacje!" – czytamy w komunikacie Komendy Głównej Policji (KGP).

Odnaleziona 11-letnia Wiktoria jest cała i zdrowia

W ogólnopolskiej akcji brali udział funkcjonariusze z m.in. Sosnowca, KWP w Katowicach, KGP, a także PSP, OSP i GOPR – podała śląska Policja. To jednak nie wszyscy zaangażowani w operację odnalezienia dziewczynki. 

Reklama

W dużej mierze przyczyniły się do tego wysiłki podjęte również przez Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC). Skontaktowaliśmy się z CBZC w celu uzyskania szerszych informacji. Policja jednak odmawia przekazania szczegółów, tłumacząc to dobrem dziewczynki. Wiemy jedynie, że jest cała i zdrowa

Czytaj też

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości w akcji

Przekazano nam, że Biuro bierze udział w tego typu akcjach tak często, jak wymagają tego okoliczności. Cyberpolicja odgrywa ważną rolę ze względu na zdigitalizowanie współczesnego świata, gdzie niemalże wszystko ma swój cyfrowy charakter. 

Zinformatyzowanie naszego życia sprawia, że funkcjonariusze CBZC stanowią jeden z filarów bezpieczeństwa i angażowani są w różnorodne akcje, w tym poszukiwawcze.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama