Reklama

Armia i Służby

Minister Błaszczak: NCBC odparło ponad 20 tys. ataków hakerskich

Fot. CyberDefence24.pl
Fot. CyberDefence24.pl

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował program Cyber.mil z Klasą oraz podpisał koncepcję stworzenia Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa.

Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa będzie jednostką szkoleniowo-ekspercką. Centrum będzie ściśle współpracowało z instytucjami międzynarodowymi odpowiedzialnymi za szkolenia w obszarze IT, cyber i krypto, jak również współuczestniczyło w projektach międzynarodowych.

Minister Błaszczak w trakcie wydarzenia zaingurował oficjalnie program Cyber.Mil z Klasą. Szef MONu wręczył certyfikaty 16 dyrektorom szkoły średniej. Jest to projekt resortu, które przewiduje utworzenie w każdym województwie klasy o profilu "Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne".

W przemówieniu na Wojskowej Akademii Technicznej Minister Błaszczak podkreślił, że wyzwania cyberbezpieczeństwa znalazły się w Strategii Bezpieczeństwa Narodowego, a Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni odniosło wiele sukcesów. Jak wskazał Minister, w pierwszym kwartale tego roku, centrum zwalczyło ponad 100 kampanii dezinformacyjnych oraz odparło 20 tys. ataków hakerskich. 

W NCBC pracuje profesjonalna kadra, a samo NCBC jest bardzo aktywne na arenie międzynarodowej, dzięki czemu Polska stała się liderem w regionie jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo - podkreślił minister.

Mariusz Błaszczak wziął również udział we wręczeniu sztandaru NCBC, podkreślając, że taki zaszczyt spotyka jednostki gotowe do działania, które stoją na straży bezpieczeństwa.

[GALERIA_25516]

Komentarze