Reklama

Armia i Służby

Legia Akademicka. 32 żołnierzy rezerwy ukończyło szkolenie z cyberbezpieczeństwa

Szkolenie z cyberbezpieczeństwa ukończyło 32 uczestników
Szkolenie z cyberbezpieczeństwa ukończyło 32 uczestników
Autor. Wojsko-Polskie.pl

Zakończyło się szkolenie z cyberbezpieczeństwa w ramach programu Legii Akademickiej - moduł podoficerski. Dyplom otrzymało trzydziestu dwóch żołnierzy rezerwy.

Reklama

Legia Akademicka to program ochotniczego szkolenia wojskowego studentów, który składa się z części ogólnej i modułów specjalistycznych. Do tegorocznej, piątej już edycji Legii Akademickiej, przystąpiło prawie 70 polskich uczelni wyższych.

Reklama

Szkolenie praktyczne odbywało się równolegle w 27 jednostkach w całej Polsce. Studenci, którzy z powodzeniem ukończyli cześć praktyczną i zakwalifikowali się na profile kierunkowe, rozpoczęli trwające 10 dni, zajęcia na modułach specjalistycznych, w tym na module „cyber”.

Czytaj też

Szkolenie z teorii i praktyki

Szkolenie było realizowane w Eksperckim Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa - zamiejscowym Wydziale Szkoleń Specjalistycznych w Wałczu, kończy się ono mianowaniem na pierwszy stopień podoficerski - podaje Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Reklama

W trakcie zajęć przyszli podoficerowie zdobywali wiedzę na temat sieci teleinformatycznych, mechanizmów zabezpieczeń systemów operacyjnych oraz rodzajów zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni.

Ukończenie profilu „cyber” otwiera drogę do służby lub pracy w Wojskach Obrony Cyberprzestrzeni. Z 32 osób, które uczestniczyły w zajęciach, 31 deklarowało chęć służby lub pracy w DKWOC. Znaczna część z nich - ponad 20 osób - ma planować "założenie munduru", jednak po ukończeniu profilu „cyber” na module oficerskim - w przyszłym roku.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze