Armia i Służby

Jakie ryzyko niesie ze sobą analiza środowiska informacyjnego? [WIDEO]

kmdr por. Grzegorz Łyko/ fot. Robert Suchy; Grupa Defence24
kmdr por. Grzegorz Łyko/ fot. Robert Suchy; Grupa Defence24

"Zagrożenia związane z analizą środowiska informacyjnego są dwojakie: z jednej strony to zagrożenia dla prywatności, dla wolności w systemach demokratycznych; z drugiej strony - wynikające z wyciągania błędnych wniosków" - wskazuje w rozmowie z CyberDefence24.pl kmdr por. Grzegorz Łyko z Akademickiego Centrum Komunikacji Strategicznej Akademii Sztuki Wojennej.

Kmdr por. Grzegorz Łyko z Akademickiego Centrum Komunikacji Strategicznej Akademii Sztuki Wojennej w rozmowie z CyberDefence24.pl mówi o metodach pozyskiwania danych i analizie środowiska informacyjnego oraz o zagrożeniach, jakie ze sobą niesie błędne wyciąganie wniosków w dokonywanej analizie. 

"Główne zagrożenie płynie z ilości danych, jakie są dostępne; w jaki sposób można je zbierać i analizować, aby dochodzić do konkretnych wniosków. W miarę łatwo potrafimy określić, co się wydarzyło i jak, ale nie jest tak łatwo wyjaśnić dlaczego" - ocenia kmdr por. Grzegorz Łyko. 

Polecamy: Kryzys na granicy polsko-białoruskiej a wojna informacyjna. Cele Moskwy i Mińska [Analiza]

Dodaje, że zagrożenia są dwojakie - z jednej strony dla prywatności, dla wolności jednostki w systemach demokratycznych; a z drugiej strony - wynikające z wyciągania błędnych wniosków. 

Zapraszamy do obejrzenia wideo. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected] Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze