Reklama

Armia i Służby

Cyberpolicja będzie miała swoje logo. Rozstrzygnięto konkurs

cbzc
Autor. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości/cbzc.policja.gov.pl

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości ogłosiło na początku lipca b.r. konkurs na logo nowo powstałej jednostki. Swoje prace zgłosiło 53 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji, którzy w sumie złożyli 69 projektów. Wyłoniono zwycięzcę.

Reklama

Komisja konkursowa wyłoniła laureata - zwycięski projekt przedstawił komisarz Mariusz Dubielecki z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Reklama

"Posiadanie znaku graficznego, który identyfikuje i wyróżnia daną firmę jest istotnym elementem promocji zwłaszcza nowo powstałej organizacji. Dobrze zaprojektowane logo, zgodne z aktualnymi trendami stanowi jej znak rozpoznawczy. Może być umieszczane na różnego rodzaju materiałach promocyjnych ale także w oficjalnych dokumentach podnosząc tym samym rangę i prestiż firmy" - zwraca uwagę Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestepczości w komunikacie.

Czytaj też

Zgłoszono 69 projektów

O tym, że ruszył konkurs na projekt graficzny nowego logo informowaliśmy na łamach CyberDefence24.pl w lipcu.

Reklama

Jak podaje CBZC, do konkursu zgłoszono 69 prac od 53 osób, prezentując różnorodne podejście i wizje znaku graficznego, który miałby być logiem Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Komisja konkursowa działała pod przewodnictwem Komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Wybrano trzy wiodące prace, a następnie wyłoniono najlepszy projekt.

"Propozycja przedstawiona przez komisarza Dubieleckiego zyskała uznanie wśród członków komisji konkursowej jako nowoczesne, posiadające walory artystyczne i estetyczne, charakterystyczne dla polskiej policji i nawiązujące do systemów informatycznych i teleinformatycznych logo" - informuje CBZC.

Na razie nie zaprezentowano jednak nowego logo, jak zapowiedziano - ma to wkrótce nastąpić.

Czytaj też

Jakie zadania będzie miało CBZC?

Do zadań Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości będzie należało m.in. zwalczanie przestępstw związanych z kradzieżą tożsamości w sieci oraz walka z oszustwami w sieci.

Formacja ma także umożliwić policji realizację w pełnym zakresie czynności operacyjno-rozpoznawczych, m.in. w sprawach takich przestępstw, jak nawiązywanie kontaktów z małoletnim poprzez internet w celach pedofilskich, publiczne propagowanie pedofilii, celowe powiadomienia o nieistniejącym zagrożeniu, tzw. fałszywe alarmy, niszczenie danych informatycznych i zakłócanie ich przetwarzania, zakłócanie funkcjonowania systemów teleinformatycznych, oszustwo komputerowe.

Pierwszy wywiad Komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości nadinsp. Adama Cieślaka przeprowadziła redakcja CyberDefence24.pl. Możecie przeczytać go tutaj.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama