Reklama

Armia i Służby

Budowanie kolektywnej obrony. Polska gości cyberspecjalistów z 13 państw

klawiatura
Autor. pxhere.com/CC0

Polska jest gospodarzem wydarzenia, w którym biorą udział specjaliści zespołów CSIRT z 13 państw. W organizację inicjatywy zaangażowane jest również amerykańskie wojsko. „Idealne miejsce na budowanie kolektywnej obrony” – ocenia gen. bryg. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Reklama

12 kwietnia br. w naszym kraju rozpoczęła się III edycja wydarzenia CSIRT Summit 2023. Jego organizatorami są Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC) oraz Dowództwo Europejskie Stanów Zjednoczonych (U.S. EUCOM).

Reklama

To istotna inicjatywa ze względu na charakter współpracy międzynarodowej, której dotyczy. Mówimy o technicznych, specjalistycznych warsztatach pozwalających podnosić wiedzę, umiejętności oraz świadomość sytuacyjną ekspertów odpowiedzialnych za cyberprzestrzeń.

Czytaj też

Kolektywna obrona

Jak wskazuje DKWOC, przedsięwzięcie „ma na celu wymianę informacji i pogłębianie współpracy przez zespoły reagowania na incydenty komputerowe z 13 państw”. 

Reklama

W dwudniowym wydarzeniu biorą udział specjaliści z Polski, USA, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Łotwy, Litwy, Rumunii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Ich zaangażowanie pozwala na rozwijanie kolektywnej obrony w sieci.

Cieszę się, że nasze wydarzenie zostało przez uczestników jednogłośnie uznane za idealne miejsce na budowanie kolektywnej obrony cyberprzestrzeni.
Gen. bryg. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni

„Zawsze uważałem, że niezbędna jest przestrzeń, w której eksperci z różnych krajów mogliby się spotkać, poznać i w trybie niejawnym wymienić TTPs adwersarzy” – komentuje sprawę gen. bryg. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Generał spotkał się również z gen. bryg. Chad D. Raduege, Director C4/Cyber z U.S. EUCOM. Przedstawiciele sił zbrojnych omówili istotne „kwestie dotyczące cyberbezpieczeństwa obydwu państw oraz perspektywy dalszej współpracy”.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama