Reklama

Armia i Służby

Amerykanie tworzą wyspecjalizowaną kadrę cyberwojska dla U.S. Air Force

Fot. U.S. Department of Defense
Fot. U.S. Department of Defense

Amerykanie tworzą wyspecjalizowaną kadrę cyberwojska, która będzie odpowiedzialna za ochronę kluczowych operacji oraz infrastruktury U.S. Air Force.

Jak wskazuje Ted Uchida, przedstawiciel sił powietrznych, utworzona kadra „musi wchodzić w skład wojsk powietrznych, aby wspierać prowadzone misje i je zabezpieczyć”. Personel U.S. Air Force domaga się powołania nowej grupy specjalistów ze względu na potrzebę rozwijania kolejnych zdolności i umiejętności armii.

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa wchodzący w skład nowej kadry będą na przykład podejmować działania na rzecz ochrony systemów oraz urządzeń w myśliwcach bojowych. Ted Uchida zaznaczył, że nie tak dawno jeden z żołnierzy U.S. Air Force wykrył złośliwe oprogramowanie w jednym z programów odpowiedzialnych za zarządzanie pamięcią F-16. Wspomniany incydent wywołał głośną dyskusję na temat powołania „zespołu obrony misji”, który mógłby skoncentrować się wyłącznie na ochronie  systemów, urządzeń oraz broni. 

Jak wskazuje Ted Uchida, jednym z wyzwań jest połączenie różnych grup specjalistów, którzy muszą wspólnie pracować nad podobnymi problemami. „Łatwo jest skupić się na pojedynczej instalacji, indywidualnym systemie uzbrojenia czy określonym urządzeniu” – tłumaczy przedstawiciel U.S. Air Force. –„Jednak na cały problem trzeba patrzeć szerzej. Przecież, na przykład, F-16 działają na całym świecie”.

Reklama

Komentarze

    Reklama