Węgry chcą być liderem 5G. Budapeszt stawia na Huawei

31 marca 2020, 09:15
4248237560_602d970a71_b
Fot. Zsolt Kristaly/Flickr

Węgierski rząd chce, aby kraj stał się liderem 5G w Europie. Budapeszt jest zdecydowany w swoich działaniach i wyraźnie stawia na Huawei. Chiński koncern ma pomóc w realizacji ambitnych planów.  

László Palkovics, węgierski minister innowacji i technologii, podkreślił, że krajowy rynek jest otwarty na pełne uczestnictwo firmy w rozwoju technologii 5G w tym państwie – informuje serwis Világgazdaság.

„Innowacyjna sieć umożliwia przysyłanie dużo większych pakietów danych znacznie szybciej, co pozwoli Węgrom wkroczyć w nową erę cyfrowego rozwoju” – zaznaczył László Palkovics. „Rynek krajowy jest otwarty na pełne uczestnictwo Huawei w rozwoju technologii 5G na Węgrzech”.

Jak wskazuje Világgazdaság, Węgry chcą stać się jednym z wiodących państw w zakresie rozwoju i funkcjonowania sieci 5G. W związku z tym szef resortu innowacji i technologii spotkał się z przedstawicielami chińskiego giganta, aby szczegółowo omówić kwestię wymogów dotyczących użytkowania sieci oraz bezpieczeństwa, a także możliwości prowadzenia badań na jej rozwojem.

Huawei intensywnie rozwija swoją działalność w Europie. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom komunikacyjnym oraz technologicznym chiński gigant jest silnie obecny na Węgrzech. Jak donosi Világgazdaság, prawie 80% Węgrów korzysta obecnie z produktów Huawei.

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
klawiatura
środa, 1 kwietnia 2020, 02:37

Polska nie może, kto u nas to wdroży dowiemy się niebawem zza wielkiej wody.

Tweets CyberDefence24