Amerykański gigant naftowy prosi pracowników o usunięcie WeChata

23 września 2020, 12:34
12769823803_2e24f8aeca_c
fot. Álvaro Ibáñez / Flickr / CC BY 2.0

Amerykański gigant naftowy - Chevron Corp. - zwrócił się do swoich pracowników rozlokowanych na całym świecie o usunięcie z telefonów służbowych WeChata – informuje Agencja Reutera.  

Chevron w e-mailu skierowanym do pracowników zidentyfikował WeChata jako „niezgodną aplikację” i poprosił, aby przed 27 września br. został on usunięty ze służbowych telefonów – donosi Reuters powołując się na ustalenia Bloomberga.

Kontrowersje związane z chińską aplikacją, podobnie jak w przypadku TikToka, doprowadziły do ogłoszenia na początku sierpnia rozporządzenia wykonawczego przez prezydenta Donalda Trumpa, na mocy którego wszystkie transakcje z właścicielem TikToka – chińską firmą ByteDance oraz Tencentem – stały się nielegalne.

W odpowiedzi na zarządzenia prezydenta Trumpa podpisane 6 sierpnia 2020 r., departament handlu ogłosił 18 września zakazy transakcji związanych z aplikacjami mobilnymi WeChat i TikTok w celu ochrony bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych. W ubiegłą niedzielę natomiast Sąd w San Francisco wstrzymał wykonanie tego rozporządzenia.

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24