Reklama

Armia i Służby

Amerykańska armia wyprzedaje sprzęt do prowadzenia działań w cyberprzestrzeni

  • Start rakiety Antares w dniu 17 października 2016 roku, fot. NASA

Amerykańska firma Arctic Slope Mission Services otrzymała zlecenie na doskonalenie i certyfikowanie systemów IT, które będą sprzedawane przez rząd USA.

Chodzi o prowadzony przez Departament Obrony program sprzedaży sprzętu wojskowego, nazywany Foreign Military Sales. W ramach niego amerykańska armia sprzedaje swoje zasoby do wybranych krajów. Zazwyczaj w jego ramach przekazywany jest sprzęt służący do prowadzenia konwencjonalnych działań wojennych. Armia zdecydowała się rozwijać program także o komponent cybernetyczny. Dlatego istotne było zatrudnienie firmy, która będzie w stanie przygotować do sprzedaży rządowy sprzęt służący do prowadzenia działań w cyberprzestrzeni.

Zadaniem Arctic Slope Mission Services jest dostarczenie wsparcia inżynierskiego w przygotowaniu operacyjnych narzędzi służących do budowy systemu cyberbezpieczeństwa. Chodzi o rozwój, testowanie i certyfikowanie systemów informacyjnych dostarczonych przez Foregin Military Sales. Kontrakt wyceniono na blisko 10 milionów euro.

Arctic Slope Mission Services to konsorcjum amerykańskich firm, które produkują serwisy i dostarczają usługi niezbędne do prowadzenia działań operacyjnych. Jego klientami jest federalna administracja rządowa, wojsko, służby i instytucje wywiadowcze. Konsorcjum produkuje rozwiązania z zakresu inżynierii, lotnictwa, infrastruktury czy logistyki.

 

Czytaj też: Biały dom chce zatrudnić 3,5 tysiąca ekspertów od cybersecurity

Reklama

Komentarze

    Reklama