Wojska Obrony Cyberprzestrzeni szukają rekrutów. Nowa Inicjatywa NCBC

12 marca 2020, 13:52
CYBER_MIL11
Fot. CYBER.MIL

Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni stworzyło infolinię dla zainteresowanych pracą i służbą dla wojska. Oferta kierowana jest dla ludzi szukających wyzwań w szeroko rozumianych obszarach IT, cyber i krypto.

„Dołączcie do zespołu ekspertów Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni! Macie szansę znaleźć zatrudnienie w miejscu, gdzie nowe trendy w technologiach to codzienność, a każdy dzień może być próbą sił w walce z zagrożeniami cyberprzestrzeni i sprawdzianem Waszej wiedzy w praktyce”  - czytamy w komunikacie skierowany do potencjalnych zainteresowanych na stronie cyber.mil.pl,

Oferta NCBC skierowana jest nie tylko do żołnierzy zawodowych, ale i do osób cywilnych. Poszukiwani są specjaliści z następujących obszarów:  inżynieria oprogramowania, systemy informatyczne, elektronika, cyberbezpieczeństwo, eksploracja danych, matematyka i kryptologia, zarządzania informacją, analiza danych, zarządzanie projektami i wsparcie eksploatacji IT.

Swoją kandydaturą można zgłaszać pod numerem 509-677-777 w dniach roboczych od 8 do 20.

Decyzją ministra Mariusza Błaszczaka żołnierze zawodowi Wojska Polskiego wykonujący zadania związane z kryptologią i cyberbezpieczeństwem oraz projektowaniem i programowaniem systemów informatycznych otrzymają wyższe dodatki do uposażeń.

Zgodnie ze zmienionym rozporządzeniem dodatek służbowy żołnierzy zajmujących się problematyką: „cyber”, „krypto” oraz IT będzie obejmował:

  • stały dodatek służbowy, w wysokości od 450 zł do 2100 zł;
  • jednorazowy dodatek służbowy wypłacany po zakończeniu roku kalendarzowego, w przypadku zajmowania przez żołnierza stanowiska służbowego przez okres pełnego roku kalendarzowego. Wysokość tego dodatku jednorazowego wynosić będzie od 100% do nawet 620% kwoty dodatku służbowego stałego i będzie przyznawana uznaniowo przez dowódcę jednostki wojskowej.

AK/Informacja prasowa Cyber.mil.pl

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
anonim
piątek, 13 marca 2020, 23:40

Czy do rozpiczęcia pracy w NCBC w przypadku gdy już jest się w wojsku potrzebna jest zgoda z Departamentu Kadr?

Gts
piątek, 13 marca 2020, 14:28

Wyzwaniem to będzie ich pensja i orka pod dyktatem jakiegoś znajomego misiewicza po teologii, bez kompetencji, który będzie nimi pomiatał.

Mikry Mike
piątek, 13 marca 2020, 11:28

Ja podziękuje. Ponad rok temu złożyłem dokumenty na stanowisko związane z bezpieczeństwem informacji, ale nie w pojęciu IT, i do tej pory cisza.

Greesly
czwartek, 12 marca 2020, 17:48

Tak tak ncbc może chce ale departament kadr nie puszcza i woli ogarniętych inżynierów zostawiać na jednostkach liniowych

Anonim
czwartek, 12 marca 2020, 17:28

No tak, branie cywili nie ma problemu. Ale żołnierzy, którzy są gotowi do objęcia takich stanowisk już nie można wziąć.

Tweets CyberDefence24