Nakładka Google'a z danymi o COVID-19

24 września 2020, 14:55
MAPA12
Fot. leo2014/Pixabay

Usługa Google Maps w kolejnej aktualizacji uzyska nakładkę z informacjami o COVID-19, w tym danymi odnośnie liczby zachorowań w regionie. Funkcjonalność udostępniona zostanie jeszcze w tym tygodniu we wszystkich lokalizacjach obsługiwanych przez aplikację.

Nowa funkcjonalność udostępniona zostanie na telefonach z systemami iOS i Android we wszystkich 220 krajach i terytoriach obsługiwanych aktualnie przez aplikację Google Maps i powinna pojawić się automatycznie po aktualizacji programu - zapowiedział koncern z Mountain View.

Dzięki usłudze użytkownicy będą mogli zweryfikować bieżącą sytuację epidemiologiczną w wybranym regionie, w tym uzyskać informacje o liczbie zakażeń COVID-19 i śledzić rozprzestrzenianie się choroby. W zależności od liczby zachorowań w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców, dany obszar będzie zaznaczany właściwym kolorem, np. czerwonym, jeśli przypadków będzie wiele.

Google zapowiada, że w celu zagwarantowania rzetelności informacji współpracuje m.in. z Instytutem Hopkinsa, dziennikiem "The New York Times" i Wikipedią, które pozyskują dane od władz krajowych i samorządowych. Z tych samych źródeł koncern korzysta, zamieszczając bieżące informacje o COVID-19 w swojej wyszukiwarce. 

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24