Reklama

Armia i Służby

Viber wprowadził szyfrowanie wiadomości w swej aplikacji

  • Stacja naziemna systemu Skynet. Ilustracja: Airbus Defence and Space / airbusdefenceandspace.com
    Stacja naziemna systemu Skynet. Ilustracja: Airbus Defence and Space / airbusdefenceandspace.com

Kolejny producent oprogramowania do komunikacji umożliwia szyfrowanie w systemie end-to-end. Dołącza jednocześnie do takich firm jak WhatsApp, Telegram, Apple iMessage i Signal, które oferują usługi łączności bezpiecznymi kanałami.

Viber to firma założona w 2010 r. przez japoński koncern e-commerce Rakuten. W 2014 roku Viber posiadał ponad 700 mln aktywnych użytkowników z całego świata na takich platformach jak Android, iOS, Windows Phone czy komputerach osobistych.

Oprócz szyfrowania end-to-end firma Viber umożliwia zabezpieczenie konwersacji kodem PIN, a nawet autoryzację osób, z którymi rozmawiamy.

Wersja, która obejmuje wszystkie nowe zabezpieczenia prywatności, oznaczona została numerem 6.0. Systemy, dla których przeznaczona jest aktualizacja, to Android, iOS i wersje na desktopy. Producent nie przekazał jeszcze żadnej informacji na temat aktualizacji na systemach Windows Phone. Ostatnią wersją przeznaczoną na Windows Phone była wersja 4.5.1 z połowy ub.r.

O tym, czy rozmowa jest szyfrowana czy też nie, informuje nas kłódka po prawej stronie ekranu, która różni się kolorem w zależności od znaczenia komunikatu. Zielona oznacza kanał szyfrowany i autoryzowany przez obu użytkowników, czerwona kanał niezabezpieczony.

Reklama

Komentarze

    Reklama