Twitter zawiesił konto węgierskiego rządu

30 września 2020, 13:55
800px-1956flag
Fot. Ian Pitchford/Wikimedia Commons/CC 3.0

Rzecznik węgierskiego rządu Zoltan Kovacs poinformował, że Twitter zawiesił oficjalne konto rządu na platformie bez żadnego uprzedzenia. Sprawa ma „drugie dno”?

Kovacs uznał ten fakt za „nadzwyczaj ciekawy” w świetle tego, że Komisja Europejska akurat w środę publikuje swój pierwszy roczny raport na temat praworządności w Unii Europejskiej.

Wygląda na to, że ostatecznie zawitał nowy wspaniały świat, w którym może się przydarzyć coś tak absurdalnego, że giganci technologii zmuszają do milczenia tych, którzy mają inne zdanie niż liberałowie” – napisał Kovacs.

Rzecznik rządu Węgier dodał, że podjął niezbędne kroki i czeka na oficjalną odpowiedź oraz wyjaśnienia Twittera.

Zaledwie dzień wcześniej amerykański Twitter spotkał się z krytyką MSZ Rosji za ograniczenia nałożone na konto państwowej agencji informacyjnej RIA Nowosti, której profil został usunięty przez platformę z wyników wyszukiwania.

Twitter jeszcze w sierpniu br. zaczął nadawać dodatkowe oznaczenia dla kont mediów państwowych z krajów będących stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ. Od tego czasu nie są one polecane użytkownikom, aby - jak twierdzi firma Jacka Dorseya - nie nagłaśniać ich przekazu.

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24