Reklama

Technologie

Google wypuszcza Barda. Polacy będą mogli go przetestować?

Autor. Google.com

Google poinformował o upublicznieniu swojego czatu sztucznej inteligencji Bard. Wdrożenie narzędzia będzie jednak miało charakter ograniczony.

Reklama

Google na swoim blogu opublikował post, w którym informuje o dalszej fazie testów nad Bardem, czyli narzędziem opartym na sztucznej inteligencji. Firma wskazuje, że po testach własnych, przyszedł czas na (ograniczone) testy wśród użytkowników. „Uzyskanie większej opinii ludzi ma być >>kolejnym krokiem<<" – podkreśla koncern w komunikacie.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Testy dla wybranych

Wejście w interakcję z Bardem nie będzie przeznaczone dla wszystkich. Tylko użytkownicy w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii będą mogli zarejestrować się na testy tego narzędzia. Po rejestracji na bard.google.com będą wpisani na listę oczekujących. Oznacza to, że strategia Google jest w tym wypadku inna niż w przypadku ChatuGPT, który jest udostępniony każdemu internaucie.

Premiera Barda odbyła się w lutym tego roku. Przy okazji pierwszych prezentacji narzędzia nie obyło się bez kontrowersji. Więcej na ich temat pisaliśmy TUTAJ.

Bard jest zasilanym przez badawczy modelem dużego języka, czyli LLM (ang. Large Language Models). Ma stanowić konkurencję Google dla ChatGPT od OpenAI i Binga - Microsoftu. Kolejne miesiące pokażą, która ze wspomnianych firm stanie się liderem tego niezwykle interesującego wyścigu.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama