Reklama

Technologie

Rosjanie wyłączyli mobilne sieci na południu Ukrainy i przejęli kontrolę nad wieżą TV w Melitopolu

Fot. Euromaidan Press (@EuromaidanPress)/Twitter

Na południu Ukrainy w obwodzie chersońskim nie ma zasięgu telefonicznego ukraińskich sieci. Z kolei Andrij Sadowy, mer Lwowa, przekazał, że w mieście występują problemy z łącznością przez telefony stacjonarne.

Rosjanie wyłączyli w obwodzie chersońskim mobilne sieci Vodafone i Kyivstar, działa tylko Wi-Fi - poinformowały w piątek władze tego regionu. Wyjaśniamy sytuację - dodano.

Władze obwodu zaporoskiego z kolei przekazały, że rosyjscy wojskowi przejęli kontrolę nas wieżą telewizyjną w Melitopolu i zaczęli nadawać rosyjskie kanały telewizyjne.

Mer Lwowa relacjonuje natomiast, że w mieście są problemy z wykonywaniem połączeń z telefonów stacjonarnych. Niemożliwe jest połączenie między telefonami stacjonarnymi a operatorami mobilnymi.

Czytaj też

Zakłócenia telekomunikacyjne stanowią nierozerwalny element wojny w Ukrainie. Jak informowaliśmy na naszym portalu, tamtejsze miasta doświadczają poważnych przerw w dostępie do sieci.

Mowa tu o sytuacji w obwodzie sumskim (północno-wschodnia Ukraina), gdzie doszło do blackoutu telekomunikacyjnego w czasie, gdy mieszkańcy tego regionu informowali o silnych wybuchach w elektrowni cieplnej i podstacji elektrycznej.

SZP/PAP

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze