Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Inwazja Rosji na Ukrainę. Zakłócenia w łączności z internetem i siecią komórkową

Autor. Alexeev_Alexey / Pixabay

Znaczące zakłócenia w łączności z internetem odnotowywane są w rejonie Charkowa na Ukrainie - informuje organizacja NetBlocks. Czytelnicy naszego serwisu informują również o problemach z łącznością komórkową odnotowywanych przez pozostające na Ukrainie rodziny. Charków to drugie pod względem wielkości miasto w tym kraju, na który w czwartek nad ranem inwazji zbrojnej dokonała Rosja.

Reklama

Według organizacji NetBlocks, zakłócenia w łączności z internetem zaczęły być odczuwalne po dużej eksplozji w Charkowie, który pozostaje pod kontrolą Ukrainy.

Reklama

Jak napisała na Twitterze organizacja, z Charkowa płyną doniesienia o utracie łączności z siecią dostarczaną przez firmę Triolan, łączność z telefonią komórkową jednak działa.

Kijów ma być obecnie według NetBlocks lżej dotknięty zakłóceniami w dostępie do łączności z internetem, jednakże - jak donoszą nam czytelnicy naszego serwisu - utrudnienia te występują.

Reklama

Według relacji, które otrzymujemy, w różnych regionach Ukrainy nie działa również sieć telekomórkowa, a połączenia głosowe możliwe są za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama
Reklama