Reklama

Technologie

Przeglądarka Opera rywalizuje z Edge i oferuje użytkownikom usługi AI

Autor. Opera / blog.opera.com

Przeglądarka Opera rzuciła wyzwanie Microsoftowi, który jako pierwszy zaoferował usługi oparte o generatywną sztuczną inteligencję w swoim produkcie Edge. Nowa wersja Opery ma wbudowany model ChatGPT.

Reklama

Przeglądarka Opera w nowej wersji pozwoli użytkownikom na korzystanie z szeregu funkcji opartych o ChatGPT.

Reklama

To między innymi:

  • Skracanie i podsumowywanie artykułów
  • Generowanie wpisów w mediach społecznościowych
  • Wyszukiwanie informacji na podstawie zapytania tekstowego

Wspomniane wyżej funkcje to najczęstsze zastosowania modelu ChatGPT udostępnionego w końcu ub. roku przez firmę OpenAI. Z podobnych możliwości mogą skorzystać użytkownicy przeglądarki Microsoft Edge , która jako pierwsza pojawiła się w wersji uzupełnionej o funkcje generatywnej sztucznej inteligencji.

Reklama

Generowanie obrazów

Opera zawiera również funkcję ChatSonic, która pozwoli na generowanie obrazów przez sztuczną inteligencję w oparciu o wpisywany przez użytkownika tekst.

W podobną możliwość została również niedawno wyposażona przeglądarka Edge, co świadczy o zaciętej rywalizacji pomiędzy dostawcami usług takich, jak przeglądarki czy wyszukiwarki internetowe.

Obecnie nowe funkcje Opery dostępne są dla użytkowników, którzy przeinstalują swoją przeglądarkę, korzystając z najnowszej wersji produktu w wersji Opera lub OperaGX dostępnej na stronie producenta i aktywują opcję wczesnego dostępu do nowych funkcji podczas instalacji.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama