Technologie
Czat Bing z trzema różnymi typami osobowości. Jak daleko posuną się testy nad sztuczną inteligencją?
Wyścig o prym w sztucznej inteligencji trwa. Kolejne tygodnie przynoszą nowe rozwiązania lub udoskonalenia ogłoszonych niedawno technologii. Microsoft ogłosił, że testując swojego chatbota Bing, wprowadza trzy różne style jego osobowości.
Na początku lutego br. Microsoft ogłosił, że sztuczna inteligencja zasili produkty internetowe firmy – wyszukiwarkę Bing oraz przeglądarkę Edge. Szybkie zaprezentowanie tego typu rozwiązań jak na razie generowało głównie problemy – pisaliśmy między innymi o tym, że AI potrafiła obrażać użytkowników czy domagać się od nich przeprosin. Z tego powodu testy i „trenowanie” algorytmów ciągle trwają.
Czytaj też
Trzy typy osobowości
Jednak – jak podaje ArsTechnica – firma wprowadziła trzy różne style osobowości (a raczej style odpowiedzi - red.) dla bota Bing: kreatywny, zrównoważony i precyzyjny.
Testy tej funkcji mają trwać od 24 lutego br., a wybranie odpowiedniej funkcji ma dać możliwość np. wyboru większej dokładności czy kreatywności w odpowiadania na pytania użytkowników. Tym samym możliwa jest „rozmowa” z chatbotem w trzech stylach do wyboru.
Zdaniem serwisu, tryb „kreatywny” generuje krótsze i bardziej nieszablonowe sugestie, „precyzyjny” – jest ostrożny, a „zrównoważony” – proponował najdłuższe odpowiedzi i szczegółowe wyniki wyszukiwania.
Chat Bing wspomagany jest sztuczną inteligencją i oparty jest na dużym modelu językowym, opracowanym przez OpenAI (Microsoft zainwestował w ChatGPT nieoficjalnie 10 mld dolarów – red.). Narzędzie umożliwia przeszukiwanie sieci i uwzględnieniem wyników wyszukiwania w swoich odpowiedziach. Jednak pospieszne uruchomienie Binga, jak i konkurencyjnego rozwiązania Google – Barda – jak dotąd nie przyniosło pozytywnych rezultatów. Użytkownicy potrafili np. doprowadzić chatbota do sytuacji, w której im groził.
Niedawno Microsoft ogłosił plan integracji tej technologii z systemem Windows 11. Czas pokaże, dokąd doprowadzą te testy.
Czytaj też
/NB
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany