Reklama

Technologie

Ponad 800 schronów w Kijowie podłączono do internetu

Autor. Defence of Ukraine/ Twitter.com

Ponad 800 schronów w Kijowie zostało podłączonych do internetu – poinformowała w piątek agencja Interfax-Ukraina, powołując się na wojskowe władze obwodu kijowskiego.

Reklama

Władze informują, że w stolicy wznawiają działalność przedsiębiorstwa, otwierają się sklepy i punkty usługowe.

Reklama

„Wojsko apeluje o ostrożność, zwłaszcza w strefach parkowych i leśnych, na brzegach rzek i jezior oraz na drogach. Na wyzwolonych terytoriach wojsko ukraińskie i pododdziały Państwowej Służy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych oczyszczają i rozminowują teren” – oznajmiły władze.

Walka o ukraiński internet

Reklama

Od ponad miesiąca w Ukrainie mają miejsce działania kinetyczne, cybernetyczne oraz w infosferze. Ta wojna – jak nigdy wcześniej – toczy się w internecie. Aby świat mógł na bieżąco śledzić ruchy wojsk, niezbędna jest łączność. Jakim cudem ukraińska sieć, mimo cyberataków i bombardowań, wciąż działa? O tym pisaliśmy w tym tekście.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

/NB/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama