Reklama

Technologie

Nowe rozwiązania AI od Google. Tym razem chodzi o medycynę

Fot. Fot. Unsplash

Dwa nowe narzędzia AI uruchomione przez Google Cloud mają pomóc firmom biotechnologicznym i farmaceutycznym. Cel? Przyspieszenie odkrywania nowych leków.

Nowym narzędziem Google opartym o sztuczną inteligencję jest Target and Lead Identification Suite. Zaprezentowana we wtorek nowość ma pomagać firmom w analizie struktury białek – czytamy na portalu CNBC .

Z kolei drugi produkt, czyli Multiomics Suite ma pomagać naukowcom w przechowywaniu, analizowaniu i udostępnianiu masowych ilości danych genomowych. Wymienione pakiety pozwolą firmom zaoszczędzić „statystycznie znaczącą" ilość czasu i pieniędzy w całym procesie opracowywania leków, powiedział Shweta Maniar, globalny dyrektor Google Cloud ds. strategii i rozwiązań w zakresie nauk przyrodniczych.

Czytaj też

Nowości Google'a

Opisane nowości nie są jedynymi zaprezentowanymi przez Google w ostatnim czasie. 10 maja firma przedstawiła szereg nowych rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję. W ich gronie znalazła się generatywna AI zintegrowana z wyszukiwarką internetową, a także udoskonalona wersja Map Google czy też Google Workspace.

To między innymi po ubiegłotygodniowej prezentacji tych nowości, akcje spółki macierzystej Google'a – firmy Alphabet – wzrosły o ponad 4 procent.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

/MG

Komentarze