Reklama

Biznes i Finanse

Google chwali się wynikami. Sytuacja wraca do normy?

Fot. Fot. Flickr/CC0 1.0

CEO Google'a Sundar Pichai podzielił się wynikami firmy za pierwsze miesiące 2023 roku. Choć cała branża znalazła się "w dołku" to pojawiają się symptomy wskazujące na szansę wyjścia z kryzysu.

Pierwsze miesiące 2023 r. były dla giganta technologicznego lepsze, niż zakładano. Rosnące wpływy z reklam wpłynęły też na notowania giełdowe firmy Alphabet. Okazuje się bowiem, że od początku roku akcje właściciela Google'a na Wall Street wzrosły o 17 proc.

Działalność reklamowa Google w wyszukiwarkach zaczęła znowu odnotowywać wzrosty. Sporo lepsze wyniki osiągnęła też chmura Google. Sundar Pichai powiedział aż o 28-proc. wzroście w tym segmencie (w stosunku do poprzedniego kwartału).

Czytaj też

Duża ulga

Wyniki przedstawione przez CEO Google'a mogą być przyjmowane w firmie z dużą ulgą. Jeszcze kilka miesięcy temu nastroje w Big Techu nie były najlepsze. Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. w tym tekście . To wtedy informowano m.in. o planowanej redukcji etatów, stopniowym ograniczaniu wynajmu powierzchni biurowych oraz znaczącym zmniejszeniu zatrudnienia nowych pracowników (w ostatnim kwartale Alphabet zatrudnił 537 pracowników. Średnia kwartalna dotychczas wynosiła 8,5 tys. pracowników).

„Przychody z reklam spadły o 4 procent w ostatnich trzech miesiącach 2022 roku" – informuje "Financial Times" . Był to dopiero drugi kwartalny spadek w kilkunastoletniej historii firmy.

Dziś, w obliczu powyżej przedstawionych danych, nawet najdrobniejsze sukcesy mogą cieszyć zarządców jednej z największych firm technologicznych na świecie.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze